زنوزی: مبلغ قرارداد بازیکنان عجیب است، مراجع ذی صلاح به اقدامات مدیربرنامه ها رسیدگی نمایند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، مالک باشگاه تراکتور درباره شرایط نقل و انتقالاتی این تیم تبریزی توضیحاتی را ارائه کرد.

زنوزی: مبلغ قرارداد بازیکنان عجیب است، مراجع ذی صلاح به اقدامات مدیربرنامه ها رسیدگی نمایند

به گزارش ، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور درباره شرایط جابجایی فوتبال کشور اظهار کرد: چند روزی است که به یک شعری فکر می کنم. خرج که از کیسه مهمان بود، حاتم طایی شدن آسان بود. ما 4 باشگاه خصوصی در لیگ برتر داریم که هیچ کدام وارد جابجایی نشده اند، چون یکسری از مدیران دولتی آمدند و یکسری کار ها انجام دادند. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که در 24 ساعت یک باشگاه با 15 نفر قرارداد امضاء کرد.

او ادامه داد: بعضی از مدیران به خاطر جایگاه و میز خود، احساس نمی نمایند که این صفر ها به چه شکل است و نسبت به آن اعداد حسی دارند یا نه. ما بخش خصوصی هستیم و تا آخرش می مانیم. ما به یک باره تصمیم نمی گیریم. بازیکنان ما را مربی انتخاب می نماید.

مالک باشگاه تراکتور تبریز توضیح داد: من یکسری اعداد را در قرارداد بازیکنان می بینیم که عجیب است. این مسائل توسط یکی - 2 مدیر برنامه اتفاق می افتد. با احترامی که برای مدیر برنامه ها قائل هستم، اما یکی - 2 نفر کم لطفی می نمایند و باعث می شوند که قیمت ها بالا برود. باشگاه های دولتی چطور می خواهند در میانه فصل پول این قرارداد ها را پرداخت نمایند؟ باشگاه ما خصوصی است و من امروز قرارداد ببندم، توانایی پرداخت آن را دارم و مسئله ای نیست، اما باشگاه های دولتی نمی توانند این کار را انجام بدهند، چون درآمد آنها کفاف این همه هزینه را نمی دهد. بازیکن متوسط با بازیکن خوب از لحاظ فنی 20 درصد فرق دارد؟ بهترین بازیکن با معمولی ترین بازیکن ایران چقدر تفاوت دارد؟ آن طور که کارشناسان می گویند، نهایتاً 25 درصد. نمی توان برای بازیکن معمولی و یک بازیکن درجه یک قیمت یکسانی در نظر بگیریم. نظر من این است که یکی - 2 نفر در جابجایی نقش اصلی را بازی می نمایند که یکی از آن ها به ما گیر داده است.

زنوزی ادامه داد: یکی از بازیکنان ماشین سازی به نام پیمان بابایی که با او برای حضور در تراکتور صحبت کردیم، 2 سال با این تیم قرارداد داشت. امیر هوشنگ سعادتی، مدیربرنامه این بازیکن است. از مراجع می خواهم که به این موضوع ورود نمایند و آنالیز های لازم را درخصوص کار های او انجام بدهند. این بازیکن با وجود اینکه با ماشین سازی قرارداد دارد، حتی سر تمرینات ماشین سازی هم نرفته و اکنون به ما می گوید که برای حضور در تراکتور 5.5 میلیارد تومان می خواهد. برای عقد قراداد با این مبلغ، باید شما حداقل 12 میلیارد تومان برای رضایت نامه او به ماشین سازی پرداخت کنید. همان مدیر برنامه، این بلا را سر تیم های تهرانی و بعضی تیم های شهرستانی هم آورده است.

او اعلام کرد: همین مدیر برنامه، کار های فسخ قرارداد یکی از بازیکنان استقلال را که با این تیم قرارداد داشت، یک روزه در سازمان لیگ انجام داد و دوباره با 5 برابر قیمت قرارداد جدیدی برای این بازیکن با همان باشگاه امضاء نموده است. این مسائل در فوتبال وجود دارد که به صورت غیر شفاف انجام می گردد.

مالک باشگاه تراکتور تبریز با اشاره به قرارداد این باشگاه با علیرضا منصوریان گفت: ما با منصوریان 2 میلیارد تومان برای یک فصل قرارداد بستیم، اما شنیده ام با 8 برابر این قیمت یک مربی قرارداد بسته است. منصوریان هم می تواند بگوید که قراردادش با تراکتور 2 میلیارد تومان است.

زنوزی درباره آخرین شرایط شکایت باشگاه تراکتور از رشید مظاهری اعلام کرد: کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون فوتبال در حال آنالیز پرونده رشید مظاهری است و هنوز حکم خود را صادر ننموده است. اینکه می گویند ما در مقابل جذب دروازه بان استقلال از شکایت خود علیه رشید مظاهری صرف نظر می کنیم، درست نیست و من این را تکذیب می کنم. ما اصلاً حسینی را نمی خواهیم.

او اضافه کرد: آن مدیر برنامه ای که گفتم، بازیکنان را به یک باشگاه در بلژیک می برد و سپس آن ها را به صورت قرضی به ایران برمی گرداند و برای آن ها قرارداد ارزی با باشگاه های داخلی می بندد. آیا کسی نیست که به این مسائل رسیدگی کند؟ نمی دانم که برای این گونه افراد از لفظ دلال استفاده کنم یا مدیربرنامه؟ سال گذشته یک فردی مسئول جابجایی تراکتور بود که کوشش می کرد قرارداد بازیکنان را کاهش بدهد، نه اینکه بالا ببرد. او سال جاری از باشگاه ما رفته و دیگر با او همکاری نداریم، اما کار با این مدیربرنامه ها راه چاره خودش را دارد. من به عنوان بخش خصوصی می دانم که چطور باید با این مدیربرنامه ها کار کنم. دلال باید به نفع من کار کند. اگر او به ضرر تراکتور کار کند، ما با او کار نمی کنیم.

مالک باشگاه تراکتور اعلام کرد: قرارداد های سال گذشته تراکتور را آنالیز کنید. کل قرارداد بازیکنان ما حدود 17 - 18 میلیارد تومان بود. اگر ما همین تیم را سال جاری می بستیم، باید به لطف ارقام ایجاد شده از سوی بعضی از مدیران، 150 میلیارد تومان خرج می کردیم. گران ترین بازیکن ما فصل گذشته رشید مظاهری بود که قراردادی به ارزش 2.5 میلیارد تومان با ما امضاء کرد. بحث قرارداد اشکان دژاگه و مسعود شجاعی متفاوت است. البته قرارداد این بازیکنان ریالی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "زنوزی: مبلغ قرارداد بازیکنان عجیب است، مراجع ذی صلاح به اقدامات مدیربرنامه ها رسیدگی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنوزی: مبلغ قرارداد بازیکنان عجیب است، مراجع ذی صلاح به اقدامات مدیربرنامه ها رسیدگی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید