اعضای برجام پای امضای خود ایستادند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، ایسنا نوشت:روزنامه گلوبال تایمز چین از روزنامه های حزب حاکم این کشور نوشت: اعضای توافق هسته ای سال 2015 میلادی موسوم به برجام در جریان برگزاری کنفرانس وین یک بار دیگر پای امضای خود ایستادند.

اعضای برجام پای امضای خود ایستادند

گلوبال تایمز روز پنجشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد: اعضای برجام در این نشست نه تنها پای امضای خود بلکه مقابل اقدامات آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران هم ایستادند.

در این گزارش آمده است: کشورهای اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان از یک طرف و دیگر امضا کنندگان این توافق شامل چین و روسیه از طرف دیگر در کوشش هشتند تا توافق بسیار مهم برجام را نجات دهند.

گزارش در ادامه با یادآوری خروج آمریکا از برجام در سال 2018 میلادی، فشارهای حداکثری و تحریم های واشنگتن علیه تهران را از علت های اصلی افزایش تنش ها بر سر این موضوع دانسته است.

گلوبال تایمز نوشته است: با این حال در موضع متفاوت با آمریکا، کشورهای دیگر عضو برجام اصرار دارند باید از این توافق حفاظت و به آن عمل شود.

رسانه چینی به نقل از توییت هلگا اشمید مقام ارشد اتحادیه اروپا که ریاست روز سه شنبه گفت و گوها را بر عهده داشت نوشته است: اعضای به جامانده در برجام به رغم وجود پاره ای از چالش ها، عزم راسخی برای حراست از توافق با ایران و اجرای کامل آن دارند.

گلوبال تایمز به نقل از بیانیه بعدی وی نیز آورده است: آمریکا که از توافق هسته ای خارج شده است دیگر نمی تواند مبتکر یک اقدام دیگر برای بازگرداندن تحریم ها باشد.

روزنامه تاکید نموده است: ریشه همه مسائل فعلی و افزوده شدن به تنش ها در این خصوص به خروج واشنگتن از برجام باز می شود و حالا دیگر اعضا به ظور مشترک خواهان حراست از توافق بین المللی هسته ای سال 2015 میلادی با ایران هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اعضای برجام پای امضای خود ایستادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای برجام پای امضای خود ایستادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید