افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در بین بچه ها آلمانی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، انستیتو رابرت کخ آلمان از افزایش قابل توجه آمار مبتلایان به کرونا در بین بچه ها و نوجوانان خبر داده است.

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در بین بچه ها آلمانی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان اعلام نموده که با روسیه درباره خرید واکسن اسپوتنیک وی مذاکره می نماید.

مذاکرات دو جانبه آلمان با روسیه برای خرید واکسن اسپوتنیک وی

به نوشته رویترز آلمان می خواهد یک قرارداد دو جانبه برای خرید واکسن روسی اسپوتنیک وی را مورد مذاکره قرار دهد.

در نشست شب گذشته وزرای بهداشت اتحادیه اروپا کمیسیون اروپایی گفت که هیچ قرارداد اولیه ای را با شرکت اسپوتنیک وی همان گونه که با سایر فراوری نمایندگان واکسن انجام داده منعقد نمی نماید. با این همه وزیر بهداشت آلمان گفت که برلین به صورت دو جانبه با روسیه برای انعقاد خرید واکسن تبادل نظر می نماید تا واکسن مورد احتیاج خود را تضمین کند.

اشپاهن تاکید نمود که باید ابتدا معین گردد که روسیه چه مقدار واکسن را می تواند تحویل دهد؛ در هر صورت آلمان همچنان روی یک تایید اروپایی تاکید دارد. روسیه باید اطلاعات لازم را در اختیار آژانس دارویی اروپا قرار دهد.

دولت آلمان مدتهاست بر این مسئله اصرار دارد که کمیسیون اروپایی درباره خرید احتمالی این واکسن با مسکو وارد مذاکره گردد. البته کمیسر مربوطه این را به عنوان اقدامی غیر ضروری ارزیابی نموده و گفته است که اتحادیه اروپا تا به حال به اندازه کافی واکسن از فراوری نمایندگان دیگر برای این اتحادیه را تضمین نموده است.

کسری بودجه بالای دولت آلمان در اثر کرونا

آلمان از بیشترین میزان کسری بودجه خود پس از وحدت با آلمان شرقی اطلاع داد. کسری بودجه آلمان فدرال در سال 2020 به علت بحران ناشی از شیوع کرونا به بیش از 189 میلیارد یورو رسید.

دولت آلمان طی سالیان گذشته در پی کنترل کسری بودجه خود بود. پرونده بودجه این کشور چند سال پیش از همه گیری کرونا حتی با تراز مثبت بسته شده بود.

اکنون گفته می گردد که به علت بحران کرونا، بودجه سال گذشته آلمان بیش از 189 میلیارد یورو کسری داشته است.

اداره فدرال آمار آلمان اعلام نموده است که کسری بودجه سال 2020 این کشور در سه دهه پس از وحدت آلمان بی سابقه بوده است.

سال 2020 نخستین سال پس از سال 2013 است که دولت آلمان با پدیده کسری بودجه روبه رو شده است.

آمار منتشر شده از سوی اداره فدرال آمار آلمان حکایت از آن دارد که هزینه های دولت این کشور در سال گذشته میلادی در قیاس با سال پیش از آن، حدود 12 درصد افزایش یافته و به بیش از 1678 میلیارد یورو بالغ شده است.

این در حالی است که مجموع درآمدهای دولت در سال گذشته حدود سه و نیم درصد در قیاس با سال 2019 کاهش یافته و به 1489 میلیارد یورو رسیده است.

تراز مالی بودجه دولت آلمان در سال 2019 بیش از 45 میلیارد یورو مثبت بوده است. به این ترتیب درآمدهای دولت آلمان در سال 2019 به میزان یاد شده بیش از هزینه های آن بود. روندی که در سال 2020 متوقف شد.

انتقاد شدید از سیاست واکسیناسیون انگلیس

وزیر اروپایی ایالات نیدرزاکسن هم از انگلیس درخواست نموده که واکسن های کرونایش را فقط برای مردم خود مورد استفاده قرار ندهد.

وی تاکید نمود: بوریس جانسون، کوشش می نماید از این پاندمی برای موفقیت های سیاست داخلی خود استفاده کند تا ذهن ها را از عواقب مالی برگزیت منحرف کند.

این سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات آلمان همچنین گفت: تنها به صورت بین المللی می توان با این بحران مبارزه کرد. کسی که اعتقاد دارد تنها اینکه یک کشور بر این پاندمی غلبه کند کافی است اشتباه می نماید. من از همه طرف ها می خواهم از یکدیگر حمایت نمایند. یک جنگ واکسن برای هیچ کس چیزی به ارمغان نمی آورد.

آلمان قانون حمایت در برابر پاندمی ها را تغییر می دهد

نشریه بیلد آلمان هم گزارش داده که آنگلا مرکل برای اینکه بتواند مبارزه با بحران کرونا را به صورت واحد و سراسری انجام دهد می خواهد قانون حمایت در برابر پاندمی ها را تغییر دهد. به این ترتیب ایالات آلمان موظف خواهند شد اقدامات ضد کرونایی خود را به صورت هماهنگ تشدید نمایند.

ابراز نگرانی انستیتو رابرت کخ آلمان درباره افزایش ابتلاها در بین بچه ها

انستیتو رابرت کخ آلمان درباره گسترش روزافزون ویروس کرونا در مدارس و مهد کودک ها ابراز نگرانی نموده است. در بیانیه ای که از طرف این نهاد آلمانی روز گذشته منتشر شده است آمده است: موارد ابتلا به کرونا در بین همه گروه های سنی و به ویژه به شدت در بین بچه ها و نوجوانان افزایش می یابد.

وزیر بهداشت آلمان هم امروز (پنج شنبه) در سخنانی خواهان اعمال یک قرنطینه سخت تر برای مهار کرونا شده و گفت: تازه زمانی که شمار مبتلایان کاهش یابد ما می توانیم به وسیله تست گیری ها و واکسیناسیون از این پاندمی خارج شویم. در این راستا بخصوص باید ارتباطات خصوصی کاهش یابد.

بیش از 20 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 20407 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 306 مرگ کرونایی جدید اطلاع داد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در آلمان 2927572 نفر به کرونا مبتلا شده و 78174 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در بین بچه ها آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در بین بچه ها آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید