بحران سلامت در سیدنی؛ دلیل: دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، وزارت بهداشت نیو ساوت ولز از افزایش 48 درصدی مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان ها در هفته منتهی به 11 دسامبر خبر داده است.

بحران سلامت در سیدنی؛ دلیل: دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها

سیدنی بزرگترین شهر استرالیا به دلیل انتشار دود و گازهای سمی ناشی از سوختن جنگل ها در معرض بحران سلامت عمومی واقع شده است.

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از خبرگزاری فرانسه، در هفته های اخیر دود ناشی از آتش سوزی جنگل های استرالیا فضای سیدنی را پر کرد. پزشکان استرالیا از مراجعه بیش از حد بیماران به بیمارستان های این کشور خبر داده اند.

در ماه گذشته و به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی بیش از 100 آتش سوزی در سراسر استرالیا اتفاق افتاده است. یکی از بزرگترین آنها در شمال سیدنی ادامه دارد. این اتفاق در یک شب بیش از 20 خانه را ویران کرد و این آتش سوزی شهر پرت استرالیا را نیز تهدید می نماید.

بیش از 25 هزار پزشک و کارآموز در 20 گروه پزشکی در بیانیه ای خطاب به دولت استرالیا خواهان اقدام و عمل جدی برای سلامت هوا و رفع کردن گازهای سمی در این شهر سیدنی شده اند. کالج پزشکان سلطنتی استرالیا در صدور این بیانیه نقش بزرگی داشت.

دود ناشی از آتش سوزی های جنگل های نزدیک به سیدنی- پل به سختی دیده می گردد/ عکس: خبرگزاری فرانسه

اتحادیه بهداشت و شرایط اقلیمی در استرالیا گفت: آلودگی هوا در نیو ساوت ولز یک شرایط بحرانی است. نیو ساوت ولز یکی از ایالت های استرالیا با مرکزیت سیدنی است.

دود ناشی از آتش سوزی ها باعث ایجاد آلودگی بسیار شدید در سیدنی و دیگر بخش های نیو ساوت ولز استرالیا شده است. این میزان به 11 برابر سطح خطرناک رسیده و بحرانی خوانده می گردد.

وزارت بهداشت نیو ساوت ولز نیز از افزایش 48 درصدی مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان ها در مقایسه با متوسط مراجعه در 5 سال اخیر در هفته منتهی به 11 دسامبر خبر داده است. بیشتر بیماران به دلیل مسائل تنفسی به بیمارستان مراجعه نموده اند.

مردم سیدنی غرق در دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها/ عکس: رویترز

در 10 دسامبر و افزایش آلودگی هوای سیدنی بیش از 20 هزار نفر در این شهر تظاهرات کردند.

اتحادیه بهداشت و شرایط اقلیمی از دولت استرالیا خواسته تا اقدامات فوری و اثر بخشی را برای ممانعت از انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهد. این سازمان انتشار گازهای گلخانه ای را عامل وخامت آتش سوزی ها و بدتر شدن شرایط سلامتی شهروندان عنوان نموده است.

جنگل های ایالت نیوساوت ولز استرالیا در حال سوختن/ عکس: خبرگزاری فرانسه

این سازمان در بیانیه خود می گوید: تغییرات آب و هوایی باعث بروز آتش سوزی های بیشتر است.

آنها خاطرنشان کردند: دولت باید سریع عمل نموده و انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد. اگر این اتفاق نیفتد تغییرات آب و هوایی شدت می یابد.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در هفته گذشته خاطرنشان کرد که تغییرات آب و هوایی دلیل بروز این آتش سوزی ها هستند. او از رکوردهای استرالیا برای کاهش گازهای گلخانه ای دفاع کرد و اقدامات بیشتری در این خصوص انجام نداد.

در آتش سوزی های این فصل تا کنون 6 نفر کشته و بیش از 700 خانه تخریب شده اند. این در حالیست که بیش از 3 میلیون هکتار از جنگل های این منطقه نیز سوخته اند.

100 آتش سوزی در نیو ساوت ولز در اتفاق افتاده است. مقامات در تلاشند تا آتش را برای حفظ 400 هزار هکتار از زمین های این منطقه حفظ نمایند.

نقاط بنفش روی نقشه مناطق بحرانی برای سلامت را نشان می دهند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

بیش از 35 هزار نفر در کوئیزلند جنوبی با خشک سالی شدید روبه رو هستند. آنها از روز پنجشنبه مجبور به استفاده از 80 لیتر آب در روز هستند. این قانون به دلیل انتقال آب به مناطق دیگر اجباری است.

تریس دوبی شهردار شهر داونز جنوبی به شبکه ABC گفت: سه سال است که باران از مناطق ما دور است و این موضوع ناراحت نماینده است.

براساس آمار سال 2019 یکی از گرمترین و خشکترین سال های استرالیا ست. این موضوع سال سختی را برای آتش نشانان رقم می زند.

--

بیشتر بخوانید:

تشدید آتش سوزی در بیشه زار های استرالیا

سوختن ساختمان های گلادیاتور در آتش استرالیا (+عکس)

128 نفر قربانی آتش سوزی استرالیا

--

منبع: عصر ایران

به "بحران سلامت در سیدنی؛ دلیل: دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران سلامت در سیدنی؛ دلیل: دود ناشی از آتش سوزی جنگل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید