سلامتی و پزشکی

سیستان و بلوچستان توسعه ناموزون و رنج هایش

سؤالی که مطرح می شود این است که چرا برخی در منطقه ها محروم و مرزنشین از زدن واکسن خودداری می کنند یا به رعایت پروتکل های بهداشتی چندان روی خوش نشان نمی دهند؟ مرکزگرا بودن در کشور ما دلیل بسیاری از مسائل امروز مردمانی مثل ساکنان سیستان و بلوچستان است....

9 مرداد 1400

روز پُر گاف بایدن

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه بعد از گافی که درباره ایران داد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی عجیبی که در کاخ سفید برگزار کرد، بار دیگر سوژه فضای مجازی شد و به نگرانی ها درباره شرایط سلامت ذهنی خود دامن زد.

7 مرداد 1400

آمادگی واکسیناسیون روزانه 500 هزار نفر وجود دارد

تهران (پانا) - رئیس جمهوری با اشاره به ورود ویروس های جهش گ یافته انگلیسی و هندی به کشور به وسیله کشورهای همسایه از ابتدای امسال تا به امروز، گفت همه کوشش ها بر این بود که ویروس جهش یافته در استان های جنوبی و شرقی محبوس بماند اما برغم همه کوشش ها، ویروس...

3 مرداد 1400

موج پنجم ویروس کرونا در راه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با افزایش حساسیت در رعایت نکات بهداشتی از تعطیلی اصناف می توانیم جلوگیری کنیم.

3 مرداد 1400

خارج کردن توده مو 1.5 کیلوگرمی از شکم کودک!

تهران (پانا) - والدین هندی که به دلیل درد شکم کودک خود، او را به بیمارستان منتقل نموده بودند با صحنه ای عجیب روبرو شدند.

27 تیر 1400

اگر سوزش معده یا دل درد دارید، فوری به پزشک مراجعه کنید

سیناپرس/ اگر به صورت مداوم بیماری های مشترکی مانند سوزش معده یا دل درد را تجربه می کنید، که حتی با تجویز داروهای بدون نسخه هم حالتان بهتر نمی گردد، باید حتما به متخصص گوارش مراجعه کنید.

26 تیر 1400

18 سالن ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی درحال ساخت است

تهران (پانا) - در نشست مشترک معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی با معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش، رئیس کمیته ملی پارالمپیک و رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی بر انعقاد تفاهم نامه سه جانبه آموزش وپرورش استثنایی، معاونت تربیت بدنی...

22 تیر 1400

چاپ حرارتی چیست و چه مزایایی دارد؟

طبق تحقیقات اخیر شرکت مطالعات بازاریابی Global Market Insights، چاپ حرارتی به خاطر پیشرفت ها و توسعه های اخیرش مخصوصا در صنایع بهداشتی و مراقبتی و خرده فروشی، آینده ای پررونق و پرسود خواهد داشت.

21 تیر 1400

تزریق دوز دوم واکسن کرونا با فاصله سه ماهه نیز مجاز است

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به وجود برخی نگرانی ها در خصوص تاخیر زمانی واکسیناسیون دوز دوم واکسن کرونا گفت: برخی منابع علمی تزریق دوز دوم واکسن را با فاصله زمانی سه ماه نیز مجاز اعلام کرده اند.

21 تیر 1400

هفت مصدوم در سانحه رانندگی محور کرمان به کوهپایه

رئیس اورژانس کرمان از وقوع یک سانحه رانندگی در محور کرمان به کوهپایه و مصدوم شدن 7 نفر خبر داد.

18 تیر 1400

7 شهرستان این استان زرد کرونایی شد

خبرنگاران : سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شبانه روز گذشته 587 مورد جدید ابتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شده است .

18 تیر 1400

آخرین شرایط کشتی کرونایی توقیف شده در بندر امام

تهران (پانا) - در هفته ای که گذشت یک کشتی پانامایی که از مبدا آلمان به بندر امام خمینی (ره) آمده بود به دلیل مثبت شدن تست کرونای چهار خدمه آن اجازه پهلوگیری را پیدا نکرد و هم اکنون تکلیف و سرنوشت این کشتی معین نشده است.

15 تیر 1400

برگزاری مراسم عزاداری در آرامستان ها، ممنوع

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج گفت: برگزاری کلیه مراسم عزاداری در آرامستان های استان ممنوع شد.

4 تیر 1400

قتل ناگهانی زنی ناشناس ؛بلاتکلیفی 8 ساله قاتل

خبرنگاران: سال 92 جسد زنی جوان در خانه اش پیدا شد، خانواده این زن به مأموران گزارش دادند جسد او را در خانه پیدا نموده اند و به نظر می رسد او به قتل رسیده است.

1 تیر 1400

ابتلای بیش از 166 میلیون نفر به کرونا در دنیا

خبرگزاری خبرنگاران- بر اساس آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به بیش از 166 میلیون نفر، شمار جان باختگان به بیش از 3 میلیون و چهارصد هزار نفر و تعداد بهبودیافتگان به بیش از 147 میلیون نفر افزایش یافت.

31 خرداد 1400

خبرنگاران تهیه کننده صدا و سیما گیلان بر اثر بیماری کبدی بدرود حیات گفت

رشت- خبرنگاران - مدیر روابط عمومی صدا و سیمای گیلان خاطرنشان کرد: رضا سیف پور تهیه کننده ،ناشر ، نویسنده و هنرمند گیلانی بر اثر بیماری کبدی بدرود حیات گفته است.

30 خرداد 1400

طلسم شاگرد یحیی برای پرسپولیس

بازی با تیم های یحیی گل محمدی، یکی از سخت ترین چالش های پرسپولیس برانکو بود. بعد از رفتن یحیی از ذوب آهن، این چالش به دستیار او منتقل شد و تا امروز هم، ادامه پیدا نموده است. پرسپولیس در سال های اخیر، توانسته بیشتر مربیانی که روبرویش قرار گرفته اند را شکست...

24 خرداد 1400

نقش جهانگرد سلامت در توسعه صنعت جهانگرد البرز

ﮔﺮدﺷﮕﺮ ﺳﻼﻣﺖ و ﺗﻮرﯾﺴﻢ درﻣﺎﻧﯽ ﯾﮑﯽ از ﺣﻮزه ﻫﺎ ﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ نقش بسزایی در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮔﺮدﺷﮕﺮ اﯾﻔﺎ کند و دامنه ﺑﺴﯿﺎر ﮔﺴﺘﺮده ای را ﺷﺎﻣﻞ ﻣﯽ ﺷﻮد. در این نوع سفر توریست به دنبال آرامش است و برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و...

22 خرداد 1400

297 فوتی جدید کرونا در کشور، مجموع قربانیان از 76 هزارنفر فراتر رفت

بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته 297 بیمار کووید 19 در کشور جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند و با این احتساب مجموع جانباختگان از 76 هزار نفر فراتر رفت.

19 خرداد 1400

همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مهار پیک چهارم کرونا

خبرگزاری خبرنگاران- استاندار لرستان در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با تاکید بر همراهی و همکاری همه مسئولان بر لزوم انسجام و همکاری مردم و دستگاههای اجرایی در مهار پیک چهارم کرونا تاکید نمود.

10 خرداد 1400
تعداد: (184)