برگزاری اولین نمایشگاه پرتره های گوگن

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، گالری ملی لندن برای نخستین بار در جهان نمایشگاهی را به پرتره ها و خودنگاره های پل گوگن اختصاص داده است.

برگزاری اولین نمایشگاه پرتره های گوگن

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها و به نقل از آرت دیلی، نمایشگاه پرتره های گوگن آثاری را که این هنرمند در زمان حضورش در برتاین یکی از استان های فرانسه در فاصله سال های 1880 تا 1903 خلق کرده است را به نمایش می گذارد.

برخی از معروف ترین خودنگاره های این هنرمند در این نمایشگاه نشان می دهند که چطور گوگن برای خلق پرتره هایش از شخصیت پردازی استفاده می کرده است. نحوه استفاده از رنگ های غلیظ و اشتیاقش به استفاده از موضوعات غیرغربی بر آثار بسیاری از هنرمندان بزرگ اواخر قرن نوزدهم تا بیستم میلادی همچون آنری ماتیس و پابلو پیکاسو تاثیرگذار بوده است.

این نمایشگاه که در گالری ملی لندن برگزار می شود، بیش از 50 اثر از پرتره های گوگن را شامل می شود که بسیاری از آن ها به ندرت به نمایش گذاشته شده اند. آثار حاضر در این نمایشگاه از موزه های مختلفی چون موزه ملی هنر غربی واقع در ژاپن، گالری ملی هنر واقع در ایالات متحده، موسسه هنری شیکاگو و موزه های سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک جمع آوری شده اند.

این نمایشگاه پرتره های گوگن را در دسته بندی های مختلف و در اتاق های جداگانه به نمایش می گذارد؛ برای مثال یک اتاق به خودنگاره های سال های جوانی این هنرمند، یک اتاق به آثار خلق شده مربوط به دوران زندگی این هنرمند در برتاین و یک اتاق به پرتره هایی که برای خلقشان از نمادهای مختلف استفاده شده، اختصاص یافته است.

این نمایشگاه که از هفتم اکتبر آغاز به کار کرده است تا بیست و ششم ژانویه سال 2020 به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

پل گوگن نقاش فرانسوی متولد سال 1848 است که یکی از مهمترین چهره های سبک امپرسیونیستی به شمار می رود. او در نقاشی، مجسمه سازی و نویسندگی از سبک نمادگرایی پیروی می کرد. او در سال 1903 در فرانسه درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری اولین نمایشگاه پرتره های گوگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین نمایشگاه پرتره های گوگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید