برترین رنگ برای هر قسمت خانه چه رنگی است؟

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، هنگام انتخاب رنگ برای وسایل و عناصر خانه باید به این اصل توجه داشت که ترکیب و هارمونی رنگی بین وسایل باید حفظ گردد.

برترین رنگ برای هر قسمت خانه چه رنگی است؟

به گزارش ،رنگ یکی از نعمت های خداوند در هستی است. تصور کنید همه چیز سیاه و سفید بود. هرگز چیزی زیبا نمی نمود. در دکوراسیون داخلی منزل، رنگ، موضوعی بسیار بسیار مهم و معین نماینده است. حتی اگر مبلمان، پرده، کاغذ دیواری و کف پوش خانه از برترین مارک ها و جنس ها باشند و هر یک در نوع خود برترین های بازار، وقتی ترکیب رنگی مناسبی نداشته باشند، زیبایی نخواهند داشت.

رنگ ها یکی از عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل هستند و همانطور که می دانید رنگ های موجود در خانه بیشترین تاثیر را روی حالات روزانه مان می گذارد پس این احتیاج اساس می شود که رنگ ها را بیشتر بشناسید و بدانید کدام یک از رنگ ها حس بهتری در شما ایجاد می نماید. انتخاب رنگ مناسب برای خانه به میزان برنده شدن در قرعه کشی حس خوبی می دهد. این کار تا حدودی سخت است و یکی از عواملی که می تواند یاری عظیمی در این زمینه بکند علم است. می توانید حالت خاصی را برای هر اتاق تنها با رنگ کردن دیوارها، رنگ وسایل و یا حتی با رنگ بالش ها، پتو، گیاه و یا تصویری روی دیوار ایجاد کنید.

قرمز: صبر، فعالیت، هیجان، رهبری، اعتماد بنفس، جاه طلبی، قدرت

صورتی:عشق، احترام، گرما، حساس

بنفش:خلاق، عمیق، محرک، قابل اعتماد، خیال باف

سبز:تعادل، رشد، دست و دل باز، امنیت، پناهگاه، شفاف

آبی: روح، مسرور، جاه طلب، نجات، کنترل گر

نارنجی: گرم، مثبت گرا، آزاد، با انگیزه

زرد: رنگی خوب برای آشپزخانه و شادی آور است، و به روش خوبی به افراد انرژی می دهد و می تواند به افزایش سوخت و ساز یاری کند. وقتی به زرد فکر می کنید، نور گرم خورشید و شادی برایتان یاد آور می شود. خاکستری: از آنجایی که رنگی گرم است، نه یک رنگ خاکستری سرد، انتخاب عالی است، زیرا ساده است و به هر رنگ دیگری می آید. اگر آشپزخانه تان را خاکستری رنگ می کنید، حتما آن را با رنگ های گرم دیگری برجسته کنید. سبز: رنگی محبوب برای اغذیه فروشی و کافه ها است، بنابراین منطقی است که از آن در آشپزخانه تان هم بهره ببرید. همانطور که در بالا اشاره شد، این رنگ طبیعت است و می تواند باعث شود احساس آرامش، استراحت و به طور طبیعی انرژی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم که از سبز لیمویی یا سبز نخود استفاده نکنید.

بنفش کمرنگ: یک سایه زیبا و ملایم از بنفش است به همین علت برای اتاق نشیمن بسیار مناسب است. در حالی که بنفش تیره تر بیشتر محرک است. بنفش کم رنگ و یاسی تفکر و آرامش را بالا می برد سعی کنید چند وسیله با بنفش تیره تر اضافه کنید، مانند نقاشی ها، کوسن. آبی: این رنگ آرام بخش و خنک است، بسیار شبیه آسمان در روز زیبای بهاری و یا اقیانوس منجمد. به علت تمایل خود برای ترویج محیط سردتر، برخلاف هوای گرم جو، انتخاب یک رنگ آبی کمرنگ و یا آبی تیره تر مناسب است سبز:سبز هم می تواند در اتاق نشیمن به خوبی به کار آید، به شرطی که آن یک رنگ سبز تیره با وسایل روشن تر دیگر مانند پرده همراه باشد.

قرمز: قرمز اشتها را تحریک می نماید (رستوران ها، فست فود ها را ببینید)، به همین علت برای قسمت غذا خوری مناسب است .. قرمز می تواند هیجان را تحریک کند و انرژی زا باشد، بنابراین رنگ قرمز خوبی انتخاب کنید. همچون بسیاری از رنگ های برجسته و پررنگ، از وسایل روشن تر مثل، جایگاه ها، گل ها، نقاشی ها و ... بهره ببرید. نارنجی:نارنجی رنگی دیگر است که اشتها را تحریک می نماید و بنابراین برای اتاق غذاخوری مناسب است. احساس گرما، طراوت و تازگی را بالا می برد.

سبز می تواند انتخاب خوبی برای اتاق خواب باشد و بسته به سلیقه فردی می توانید آن را تیره تر، روشن تر کنید. نوجوان ممکن است احتیاج به انرژی سبز لیمویی داشته باشد در حالی که فرد بالغ ممکن است یک رنگ آرامش بخش و متوازن به رنگ سبز جنگل را ترجیح دهد. همه رنگ های سبز در طبیعت وجود دارند، بنابراین واقعا نمی توانید اشتباه کنید. آبی: یکی از محبوب ترین رنگ های اتاق خواب است، زیرا آرامش بخش و بیانگر اعتماد و قدرت است.

بنفش کمرنگ (اسطوخودوس): اعصاب را آرام و آرامش را تقویت می نماید و محبوب ترین رنگ است. در حقیقت، به گفته مرکز پزشکی مریلند، این گیاه به اسم درمان برای گستره ای از بیماری ها از جمله بی خوابی و اضطراب، افسردگی و خستگی به کار می رود. تحقیقات تایید نموده اند که عطر اسطوخودوس، هنگامی که استشمام می شود آرامش بخش، تسکین دهنده است.

یک: رنگ ساج

رنگی که شما آن را ساج می خوانید یک رنگ سبز ملایم خاکستری شده است که با خود احساس آرامش را نوید می دهد. تزیین منزل با این رنگ خاص پرهوادار برترین انتخاب شما خواهد بود.

دو: طلایی - سفید

کاشی کاری های خاص همیشه یک برگ برنده در خانه ها به تعداد می فرایند، مخصوصا اگر این نوع کاشی ها در آشپزخانه که تردد در آن زیاد است قرار گرفته باشند.

رنگ بنفش ماورایی

رنگی که سر و صدای زیادی در سال 2018 میلادی به پا نموده و هواداران آن هم هر روز در حال افزایش هستند. رنگی که بسیار به چشم می آید و نماد غرور و در عین حال آرامش است. رنگی دراماتیک که شما را به فکر فرو می برد و احتیاجی به توضیحات اضافه در خصوص آن نیست.

رنگ زرشکی قرمز تاریک

قدرت، جذبه، صلابت، انرژی و سایه ای از رنگ قرمز که تمام ویژگی های رنگ اصلی را در خود حفظ نموده، اما به روش خود در راه زیبایی فضا گام بر می دارد. اگر این رنگ را دوست دارید، اما از تاریک شدن فضا نگران هستید، راهکار شما این است که با رنگ سفید این چالش را پشت سر بگذارید. این یک تعادل منصفانه است.

رنگ آبی اقیانوس ها

تون رنگی آبی به همراه دکوراتیو های طلایی مانند این است که جواهرات خود را در جعبه ای از مخمل آبی رنگ قرار داده اید و انعکاس این درخشش چشم ها را به خود خیره نموده است. رنگی فوق العاده زیبا که هیچ چشمی دوست ندارد نگاهش را از آن بردارد. این رنگ احساس آرامشی عجیب را همراه خود دارد. گویی در تعطیلاتی هستید که سرانجامی برای آن نیست! رنگی که فقط در تصاویر بکگراند سواحل ایسلند در لپ تاب یا موبایلتان می توانید بیابید.

رنگ گل بهی

این رنگ که در میان خانم ها و دختران جوان بسیار پر هوادار است، برای یک اتاق دخترانه یک پیشنهاد غافل گیر نماینده خواهد بود؛ چرا که هر دختری آرزوی داشتن چنین اتاقی را دارد. اتاقی با یک رنگ فرا احساسی، اما با رعایت همه اصول طبیعی بودن. رنگی که در طبیعت به ندرت به چشم می خورد، اما گویی جزء رنگ های اصلی طبیعت به تعداد می رود.

رنگ قهوه ای تیره

رنگی که دامنه کوه پایه های شنی یا تپه های خاکی را یادآوری می نماید. رنگی که در پاییز سرد، گرما بخش کوچه و خیابان های خلوت است. این رنگ که از یک سنگینی خاصی در درون خود بهره می برد برای محیطی مانند آشپزخانه کاملا مناسب است.

رنگ زرد خردلی

رنگی که برای ایجاد تضاد و بر هم زدن نظم محیط خلق شده است. وقتی روشنایی این رنگ در یک فضای امروزی یا کرخت مدرن به چشم می خورد، گویی مرده ای دوباره جان تازه یافته و آهنگ حیات به صدا در آمده است. رنگی شادی آور و تمام نماینده که بعد از آن دوست ندارید به جای دیگری خیره شوید.

رنگ ترکیبی دو آبی

دو رنگ آبی تیره و آبی روشن مدت ها از نگاه ها جا مانده بودند. عجیب است ترکیب این دو رنگ فوق العاده زیبا چرا اکنون باید مورد توجه واقع شود. ترکیبی که هیچ دو رنگ دیگری شاید مشابه این زیبایی را نتواند بسازد. طراحی کاغذ دیواری با این رنگ نشانه نبوغ و ذکاوت طراح است و این را در دکوراسیون هم می توان استفاده کرد.

رنگ مشکی

رنگ مشکی جزء رنگ هایی است که در آداب و رسوم مختلف معانی به خصوصی به همراه دارد. اما وقتی پای طراحی داخلی خانه به میان می آید و یا کسی در پی برترین رنگ خانه می شود، مشکی هم قدرت و توانایی های خود را به رخ می کشد. رنگی که اگر آشوب ها را خوابانده و سکوتی مطلق ایجاد کند باز هم به راحتی می تواند محیط را به حال خود رها کند تا انرژی بگیرد.

رنگ سفید صدفی

اگر فکر می کنید که رنگ سفید حسی مانند یک محیط خالی یا یک فضای بیمارستان گونه به شما می دهد، بهتر است نگاهی هم به رنگ سفید صدفی بیاندازید. رنگی که درون خود کمی گرما راه داده است تا احساسات شما را هم به جمع محبت آمیز خود دعوت کند. دعوتی از روی محبت و آرامشی دائمی…

رنگ سبز زیتونی

رنگ سبز رنگ زندگی و امید است. با خود انرژی های فراوانی دارد. هر چه سبز تیره تر شود احساس درونی آن به سمت سکوت و سکون پیش می رود. این رنگ بیشتر برای دکور های مدرن پیشنهاد می شود. رنگی که با رنگ های مکمل بسیاری تکمیل می شود. برترین رنگ خانه را سبز زیتونی هم می توان انتخاب کرد، به شرط آن که این رنگ برای اتاق نشیمن انتخاب شود.

رنگ زرد خالص

یک اتاق آفتابی و پرنور و یک معروفیت بی سرانجام برای این رنگ. زمانی که از رنگ زرد صحبتی به میان بیاید رنگ های دیگر حرفی برای گفتن نخواهند داشت؛ زیرا قدرت درونی این رنگ از خورشید گرفته شده است؛ و سایر رنگ ها خود را مدیون وجود چنین رنگی می دانند. دیوار های زرد همیشه فریاد می زنند، حتی اگر اتاق از نور سیراب باشد.

رنگ آبی نفتی

برترین رنگ خانه برای شما رنگی مانند این مورد است. آبی به نهایت آبی بودن. احساسی که از این جا سرچشمه می گیرد تنها با آبی نفتی قابل توصیف است. گویی کسی منظر شماست تا تمام خوبی های جهان را تقدیمتان کند. مهم نیست کجای داستان هستید؛ مهم این است که این رنگ را کنار خود دارید.

رنگ بژ

رنگی مدرن و خنثی. در تعریف دیگر می توانید آن را سفید کلاسیک بنامید. تلفیقی از سفید و طلایی روشن. هر کسی را بدون این جلب توجه به را بیاندازد به سمت خود می کشد. مهم نیست این رنگ را در اتاق خواب استفاده می کنید یا در آشپزخانه، دیوار های نشیمن را با این رنگ می پوشانید یا اتاق کودک را. مهم این است که تمامی آنچه احتیاج دارید در کنار شما واقع شده است، حتی بدون این که احتیاج دیگری وجود داشته باشد. از میان رنگ های موجود که در سال نو ترند شده اند، بسیاری از رنگ ها در گذشته هم دیده شده بودند. رنگ های خوب در خانه با دکوراسیون خوب بیشتر دیده خواهند شد؛ پس باید حواستان به لوازم منزل هم باشد. چرا که رنگ دیوار ها یکی از اجزای تشکیل دهنده برای نمایش برترین رنگ خانه است.

ست رنگی مینیمالیستی (خنثی)

این ست رنگی در دسته های رنگی زیر تقسیم بندی می شود:

ست رنگ سفید:

برترین رنگ خانه از نگاه خنثی بودن و در عین حال جلوگیری از سکون محض در محیط ست رنگی سفید است. رنگ سفید با دارا بودن حس و حال تمیزی و شفافیت مناسب خانه های کوچک و آپارتمانی است تا فضا را عظیم تر و خاص تر نشان دهد. برای ست کردن رنگ سفید بهتر است مبلمان خریداری شده برای منزل، میز ناهارخوری، دکوراتیو های خاص و ویترین به یک رنگ در بیایند. خنثی بودن رنگ سفید مزایای دیگری هم دارد. اضافه کردن هر نوع رنگی به رنگ ست سفید غلبه رنگی را به آن سمت سوق می دهد. یعنی اگر رنگ سرد وارد محیط شود، ست رنگ سفید فضا را به سمت سردی بیشتر به جریان می اندازد. در رنگ های گرم هم شرایط به همین وضع است.

ست رنگ خاکستری و قهوه ای روشن

این دو رنگ خنثی با بیشترین اقبال در بین خانواده ها رو به رو است. استفاده از مبل های با این رنگ ها در بین خرید های دکوراسیونی عموم افراد جایگاهی ویژه دارد. مبلمان به این رنگ به علت این که جزء لوازم عظیم دکوراسیونی به حساب می آیند، باعث می شوند ست کردن این رنگ ها هم کاری ساده تری شود. رنگ های خنثی به اسم گزینه های اصلی برای برترین رنگ خانه پیشنهاد می شوند که در میان آن ها رنگ های خاکستری (طوسی و قهوه ای روشن) جزء برترین برترین ها هستند.

ست رنگ گرم

از رنگ های خنثی که بگذریم می توان به ست کردن رنگ های گرم دکوراسیون به اسم برترین رنگ خانه نام برد و اشاره نمود. ست رنگ کرم با رنگ پیشنهادی زرد متمایل به سایه های تیره که در اصطلاح خردلی نامیده می شود رنگی مدرن و خاص برای خانه شما به تعداد می آید. با رنگ نارنجی روشن، و زرشکی هم به زیبایی خانه خود بیافزاید به شرط آنکه هنگام ست کردن حتما از رنگ های روشن و غالب برای روشنایی کافی محیط بهره ببرید. از بین گرم ها که رنگ های روشن را ست می کنید می توانید رنگ صورتی و گلبهی را از خانواده گرم ها انتخاب کنید. البته این رنگ ها برای فضا هایی هم، چون اتاق خواب، اتاق کودک و موارد مشابه پرکاربردترین است.

ست رنگ سرد

بین طراحان و دیزاینر های عظیم رنگ های سرد در دکوراسیون همیشه یک اولویت در مواقع اضطراری به شمار میرود و به نوعی هر کجا که به درب بسته برخورد نمایند این رنگ ها را وارد داستان می نمایند. ست رنگ سرد از جمله برترین ها به اسم برترین رنگ خانه است که اگر بخواهیم میان این سه دسته رنگ ها را اولویت و درجه بندی کنیم، ابتدا رنگ خنثی، سپس رنگ های سرد و گرم رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص می دهند. ست رنگ سرد که از سمت سایه های تاریک خود به رنگ های خنثی نزدیک تر می شود به راحتی با هر ساختاری تطبیق پیدا می نماید. آبی کم رنگ که از یک سمت به رنگ سبز و از سمتی دیگر به رنگ های نیمه خنثی بنفش و طیف های آن متصل می شود، انتخابی ایده آل برای هر مکانی است. هم خانواده های رنگ سرد هم بسیار پرکاربرد بوده و تاثیری مثبت در فضای خانه به وجود می آورند. اگر در پی یک تغییر عمده می شد که با آن برترین رنگ خانه را به دست آورید به سراغ رنگ های سرد تیره بروید. رنگ های لوکس و پایدار که جذبه خاصی به جلوه های بصری خانه می دهد. پیدا کردن برترین رنگ خانه شاید کار ساده ای نباشد، اما این فرایند یک فعالیت هیجان انگیز برای خانه شما به تعداد می رود. تجربه٬ مشورت گرفتن از صاحبان سبک در این زمینه و همین طور مطالعه تئوری های رنگی یاری فراوانی برای شناخت بهتر و این تر برترین رنگ خانه به شما خواهد نمود.

منبع:ساعد نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برترین رنگ برای هر قسمت خانه چه رنگی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین رنگ برای هر قسمت خانه چه رنگی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید