تمیز کردن پارکت لمینت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، کفپوش های لمینت و پارکت جزئی از زیبایی منزل هستند و در بدو ورود به چشم می آیند. به همین جهت تمیز نگه داشتن و آشنایی با نحوه تمیز کردن پارکت لمینت و پارکت به شما یاری می نماید تا در کمترین زمان کف خانه تان برق بزند.

تمیز کردن پارکت لمینت

محافظت از لمینت

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از پارسینه ،نحوه تمیز کردن پارکت لمینت به گونه ای است که بلافاصله پس از تمیز کردن، رطوبت روی لمینت را بگیرید و سطح آن را خشک کنید تا لمینت آسیب نبیند. همچنین از استفاده هر نوع دستمال و یا ماده پاک کننده ای که سبب تیره شدن لمینت می گردد، اجتناب کنید. تیرگی بر روی لمینت کف ممکن است اثر خود را گذاشته و به راحتی پاک نگردد.

از مصرف پاک کننده های معطر مخصوص پاک سازی کاشی اجتناب کنید. این شوینده ها، اثر خوبی روی لمینت ندارند.

روغن و یا هر گونه چربی را از روی کف لمینت پاک کنید. لایه های روغنی می تواند به لمینت آسیب رسانده و یا آن را ورقه ورقه کند.

استفاده از سرکه برای تمیز کردن سطوح لمینت مناسب نیست، زیرا خاصیت اسیدی سرکه باعث تخریب کف لمینت می گردد.

برای تمیز کردن پارکت لمینت بهتر است کفش به پا نداشته و با کفش های آلوده روی سطح لمینت راه نروید. این تیرگی ها به سطوح لمینت نفوذ نموده و پاکسازی آن را مشکل می نماید.

برای حفاظت از سطوح لمینت، در صورتی که حیوان خانگی دارید، ناخن های حیوان خانگی را اصلاح کنید. همچنین مراقب باشید تا سطح لمینت خیس نگردد، زیرا نفوذ آب به این سطوح، باعث از بین رفتن کف لمینت می گردد.

نکاتی در خصوص تعمیر و نگهداری لمینت

بهتر است سطوح لمینت را به طور مرتب جارو کنید. جارو برقی نرم می تواند گرد و غبار و خاکی که بر روی سطح لمینت جمع می گردد را از بین ببرد.

شما می توانید برای پاکسازی بهتر و استفاده از روش دیگری برای تمیز کردن پارکت لمینت، گاهی اوقات از مایع بخار بهره ببرید. اما این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید، زیرا نفوذ مکرر بخار می تواند به سطح لمینت آسیب بزند.

تمیز کردن پارکت لمینت، نکاتی برای تمیز کردن پارکت لمینت

برای تمیز کردن پارکت لمینت، گاهی اوقات از مایع بخار بهره ببرید

برای تمیز کردن پارکت لمینت از مایع های حاوی آمونیاک استفاده نکنید، زیرا آمونیاک میتواند سطح محافظ لمینت را از بین ببرد.

نحوه تمیز کردن پارکت

کارآمد ترین روش تمیز کردن کفپوش پارکت جارو کردن است. با جارو کردن منظم سطح پارکت باعث جلوگیری از تجمع بیش از حد گرد و خاک می گردد. علاوه بر این، تجمع گرد و خاک باعث ایجاد لکه در سطح پارکت می گردد.

برای پاک کردن لکه های تیره از سطح پارکت، توصیه می گردد از قلم مو یا برس های جارو برقی بهره ببرید تا سطح پارکت، خراشیده نگردد.

راهنمای گام به گام تمیز کردن پارکت

مراحل زیر به شما یاری می نماید تا کف پارکت را به خوبی پاکسازی کنید:

جارو کردن سطح پارکت

تمیز کردن سطوح پارکت را با جارو کردن تمام سطوح آغاز کنید. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از هر نوع محصول تمیز کننده، دستورالعمل های روی برچسب را بخوانید و ابتدا آن را در یک منطقه کوچک غیر قابل تشخیص، آزمایش کنید.

شستشوی پارکت با آب گرم

مرحله دوم، استفاده از آب گرم برای تمیز کردن پارکت است. استفاده از آب گرم ظاهر سطوح پارکت را تازه و تمیز نگه می دارد. با این حال، ابتدا تمام سطوح پارکت را کاملا آنالیز کنید تا درزی نداشته باشد و مانع از ورود آب به لایه زیرین گردد.

دقت کنید که پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه های پارکت نگردد.

پس از شستشو، باید کف پارکت را خشک کنید تا باعث تورم لایه های پارکت نگردد

به نظر می رسد که آب گرم به تنهایی برای از بین بردن لکه های روغنی کافی نباشد. در این موارد، استفاده از کمی سرکه مناسب است

برای این کار، نصف فنجان سرکه سفید را به حدود چهار تا پنج لیتر آب گرم اضافه کنید و آن را به منطقه لکه دار بزنید. سرکه یاری خواهد نمود که این لکه های ثابت و تیره از بین بروند.

استفاده از پاک کننده

اگر روی سطوح پارکت، لکه های زیادی وجود داشته باشد از شوینده های مخصوص پارکت بهره ببرید. بسیاری از پاک کننده ها دارای مواد افزودنی هستند که باعث پاک سازی کامل پارکت می گردد.

اما با این حال، پیش از مصرف پاک کننده ها، دستورالعمل استفاده آن را در نظر بگیرید. پیش از استفاده از پاک کننده ها، آن را در یک منطقه کوچک آزمایش کنید تا مطمئن شوید که برای کف پارکت شما مناسب است.

خشک کردن کف پارکت

در مرحله آخر، استفاده از یک پارچه نرم برای خشک کردن و جلوگیری از نفوذ آب به سطوح پارکت، لازم است.

در صورتی که، سطح پارکت هنوز مرطوب است، آن را مجددا با پارچه ای خشک نموده و اجازه دهید تا سطوح، کاملا خشک شوند.

برق انداختن پارکت

کفپوش پارکت تمیز و درخشان نمای بسیار زیبایی به منزل شما می دهد. برای برق انداختن کف پارکت، شما می توانید از اسپری های مخصوص پارکت بهره ببرید. این نوع اسپری ها، برق و جلای خوبی به سطح پارکت می دهد.

ابتدا کف پارکت را جارو زده و تمام گرد و خاک را از روی سطوح بردارید. زیرا هر نوع گرد و خاک باقی مانده روی کف پارکت، مانع از درخشندگی آن می گردد.

در مرحله دوم، با آب گرم کف پارکت را شسته و برای این کار می توانید از مواد شوینده مخصوص چوب هم بهره ببرید. شوینده های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می گردد.

شوینده های مخصوص برق انداختن پارکت باعث درخشان شدن کف پارکت می گردد

شما می توانید پس از ریختن پاک کننده با یک برس نرم، مواد مورد نظر را به تمام سطوح رسانده و سپس با یک حوله تمیز کف پارکت را برق اندازید.

اطمینان حاصل کنید که کف پارکت کاملا خشک است. شما می توانید برای برق انداختن کف پارکت، از یک بافر الکتریکی بهره ببرید. با استفاده از بافر الکتریکی، سطح پارکت شما در عرض چند دقیقه درخشان و براق خواهد شد.

اما در صورتی که بافر الکتریکی در دسترس شما نبود، شما می توانید از پشم بره و یا هر نوع پارچه نرم دیگری برای برق انداختن سطوح پارکت خود بهره ببرید.

منبع: جام جم آنلاین

به "تمیز کردن پارکت لمینت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمیز کردن پارکت لمینت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید