خرید اثر میلیونی پیکاسو با 100 یورو

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، یکی از تابلوهای نقاشی پابلو پیکاسو که بیش از یک میلیون دلار ارزش دارد، در یک مراسم قرعه کشی ارائه می گردد تا سود حاصل از آن، صرف خیریه گردد.

خرید اثر میلیونی پیکاسو با 100 یورو

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها و به نقل از آرت دیلی، تابلو نقاشی طبیعت بی جانی که توسط پیکاسو ـ هنرمند مشهور اسپانیایی ـ خلق شده است، در یک قرعه کشی فروخته می گردد که افراد با خرید یک بلیت 100 یورویی می توانند در آن شرکت نمایند.

سود حاصل از این قرعه کشی به یک خیریه خواهد رسید که با هدف انتها دادن به فقر در آفریقا تاسیس شده است.

شش سال پیش نیز قرعه کشی مشابهی ترتیب داده شده بود که در نتیجه آن یکی از تابلوهای نقاشی پیکاسو به یک شهروند 25 ساله آمریکایی که به دنبال وسیله ای برای تزئین خانه اش بود رسید. سود حاصل از قرعه کشی تابلو نقاشی پیکاسو در سال 2013 هم صرف مرمت شهری باستانی در لبنان شد.

یکی از دست اندرکاران این قرعه کشی امیدوار است سود حاصل از این قرعه کشی به 19 میلیون یورو برسد. حدود 50 هزار نفر که بیشترشان از بریتانیا، مکزیک، ایالات متحده و برزیل هستند در این قرعه کشی شرکت نموده اند.

تابلو نقاشی که در این قرعه کشی ارائه شده است، توسط یک میلیاردر لبنانی که یکی از بزرگترین مجموعه داران آثار پیکاسو در دنیا محسوب می گردد، ارائه شده است.

از تمام سود حاصل از این قرعه کشی تنها یک میلیون دلار به این مجموعه دار لبنانی خواهد رسید.

قرعه کشی در ششم ژانویه در پاریس برگزار خواهد شد.

پابلو پیکاسو نقاش، مجسمه ساز و شاعر اسپانیایی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم و‬ مبدع‬ سبک‬ کوبیسم‬ بود که آثارش از دوره حیات مورد توجه قرا گرفت و امروز پس از سال ها از زمان مرگش جزو گران ترین هنرمندان دنیا محسوب می گردد. او در 8 آوریل 1973، در حالی که به همراه همسر و دوستانشان در مهمانی شام حضور داشت، بر اثر حمله قلبی درگذشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خرید اثر میلیونی پیکاسو با 100 یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید اثر میلیونی پیکاسو با 100 یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید