شاه راه های فساد در مجلس کدامند ، نقش کارچاق کن ها

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس حضور کارچاق کن ها در مجلس را یکی از مسائل بزرگ خواند و گفت: کارچاق کن ها افرادی هستند که قبلاً در دولت یا مجلس مسئولیتی داشته اند و واسطه گری می کنند.

شاه راه های فساد در مجلس کدامند ، نقش کارچاق کن ها

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، محمدرضا پور ابراهیمی در مصاحبه با خبرنگار مهر، در خصوص شاهراه های فساد در مجلس دهم گفت: دفاتر کنندگان در تهران و شهرستان ها از نقاطی است که امکان ایجاد فساد در آن ها وجود دارد، متأسفانه افرادی که در دفاتر کنندگان کار می کنند علی رغم اینکه مورد اعتماد کنندگان هستند گاهی از جایگاه خود سو استفاده کرده و بعضاً بدون اطلاع کنندگان دست به فساد می زنند.

کننده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کنندگان به افرادی که برای حل مسائلشان به آنها مراجعه می کنند بعضاً اعتماد می کنند و برای افرادی که نمی شناسند توصیه نامه هایی می نویسند. به عنوان مثال افرادی با عنوان تولید کننده به کمیسیون اقتصادی مراجعه می کردند تا مسائل آن ها برای دریافت وام و مجوزها حل شود، برخی از کنندگان بدون شناخت کافی برای افراد توصیه نامه می دهند و بعد از مدتی متوجه مسائل پرونده تخلفات آنها می شوند اما دیگر کار از کار گذشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روش ما در کمیسیون اقتصاد این بود که افرادی که برای حل مسائلشان به کمیسیون مراجعه می کردند باید از کننده شهرستانشان تاییدیه می آوردند و کننده شهرستان برای کمیسیون در راستای حل مشکل این افراد نامه می نوشت و ما نامه را برای حل مشکل فردی که از سوی کننده تأیید شده بود برای وزارتخانه مربوطه پاراف می کردیم.

وی ادامه داد: اگر هم احساس می کردیم کننده تأیید کننده دارای مشکل خاصی است با احتیاط با موضوع برخورد می کردیم.

پور ابراهیمی حضور کارچاق کن ها در مجلس را یکی از مسائل بزرگ خواند و گفت: کارچاق کن ها افرادی هستند که قبلاً در دولت یا مجلس مسئولیتی داشته اند و واسطه برخی کارها در مجلس می شوند. باید دستگاه های نظارتی و حراست مجلس نظارت دقیقی بر افرادی که در مجلس حضور می یابند داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بده بستان هایی که بین دولت و کنندگان وجود دارد نیز بعضاً زمینه ساز شکل گیری فساد است. به عنوان مثال کنندگانی که استیضاح یک وزیر را امضا می کنند، با دریافت وعده وعید امضای خود را پس می گیرند و انصراف می دهند. شاید این وعده وعید ها برای حل مسائل حوزه انتخابیه آن ها باشد اما فساد و سو استفاده است چون حقی را ناحق کرده اند.

وی ادامه داد: در برخی موارد نیز بین کننده دولت و برخی کنندگان حامی دولت تبادل های غیر شرعی و غیر قانونی شکل می گیرد و زمینه های فساد شکل می گیرد.

پور ابراهیمی گفت: وابستگان و اقوام نزدیک برخی کنندگان نیز عامل شکل گیری فساد هستند. به عنوان مثال پسر یکی از کنندگان از جایگاه پدر سو استفاده کرده و فساد گسترده ای را رقم زده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "شاه راه های فساد در مجلس کدامند ، نقش کارچاق کن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه راه های فساد در مجلس کدامند ، نقش کارچاق کن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید