غفوری: دوست دارم در استقلال خداحافظی کنم، سعادتمند حرف های قشنگی زد که امیدوارم این صحبت ها عملی شوند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، وریا غفوری درباره مسائل مختلف تیم فوتبال استقلال و شرایط خود توضیحاتی داد.

غفوری: دوست دارم در استقلال خداحافظی کنم، سعادتمند حرف های قشنگی زد که امیدوارم این صحبت ها عملی شوند

به گزارش به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، وریا غفوری کاپیتان تیم فوتبال استقلال درباره مسائل مختلف توضیحاتی داد که در زیر می خوانید:

غفوری گفت: قبل از آغاز قرنطینه به سنندج سفر کردیم و اکنون نیز بیش از یک ماه است که در این شهر هستیم. در منزل پدری حضور دارم و قرنطینه خانوادگی را سپری می کنم. تنها برای تمرین و در یک فضایی که تنها خودم و یک همراه دارم، با حفظ فاصله اجتماعی تمرین می کنم.

او ادامه داد: قرنطینه می تواند روی روان آدم ها تاثیر بگذارد و روی اقتصاد نیز تاثیر گذاشته است. ماندن در خانه سخت است. نمی دانم تا چه زمانی شرایط ادامه دارد. یک سری از مردم می توانند این شرایط را تا ماه ها تحمل نمایند، اما بعضی این شرایط را ندارند و یک مشکل عظیم است که باید حل گردد. در بخشی از روز مطالعه می کنم و چند ساعت نیز مشغول تمرین هستم و در دیگر اوقات آزاد نیز با خانواده وقت می گذارنم. اگر کتاب خواندن نبود، این روز ها خیلی سخت تر می گذشت.

غفوری اضافه کرد: سال 98 در مجموع سال بدی بود و روز های بدی را سپری کردم؛ این موضوع هم فوتبالی و هم غیر فوتبالی بود. برای استقلال انواع تغییرات رخ داد که شاید این موضوع هر 200 سال یک بار رخ بدهد. واقعا بچه ها با تمام وجود خود کار و کوشش کردند تا این تیم بتواند سر پا باشد و به نسبت نتیجه بگیرد. سال جاری واقعا سال سختی بود و تغییری که برای تیم صدرنشین استقلال رخ داد، به تیم ضربه زد. بعد از این تغییرات هنوز به ثبات نرسیدیم و تعیین نیست مدیریت جدید نیز ثبات خواهد داشت یا نه و نباید با بی ثباتی جلو برویم تا تیم و طرفداران ضربه بخورند.

او در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: صحبت های سعادتمند را شنیدم و امیدوارم این صحبت ها به عمل تبدیل گردد. ای کاش مدیران استقلال به اندازه می ماندند تا بتوانیم کار آن ها را قضاوت کنیم. از روزی که من آمدم هر سال مدیریت تغییر کرد و سال جاری بیش از همواره شاهد تغییرات بودیم. اگر شرایط نرمال باشد و ساختار به درستی کار کند، هیچ مربی و بازیکنی نباید در امورات باشگاه دخالت کند، اما وقتی می بینیم در باشگاه خود ما کار ها پیش نمی رود و مسائل زیادی وجود دارد، بازیکنان صحبت می نمایند.

او اضافه کرد: کادرفنی ما برای دوران قرنطینه برنامه ریزی کردند و بعد از تعطیلی ابتدایی، برنامه دقیقی به ما ارائه شد و هر کسی تمرین نموده باشد شرایط بدنی خوبی دارد. اگر فرصت 20 روزه ای داشته باشیم، بازیکنان ما می توانند به شرایط ایده آل برسند. همه جهان با این مشکل رو به رو هستند و می توانیم از نظرات کارشناسان کشور هایی مانند اسپانیا و ایتالیا استفاده کنیم. می توانیم در یکی از شهر ها که شرایط سفید دارد به میدان برویم و یا اینکه مسابقات را برگزار نکنیم، اما اگر دیر برگزار کنیم برای فصل بعد هم مشکل خواهیم داشت.

غفوری ادامه داد: تیم ما شرایط خیلی خوبی ندارد. از نظر امکاناتی شرایط سختی داشتیم و اکنون نیز با کرونا دست و پنجه نرم می کنیم. شرایط خیلی جالبی نداریم و به ویژه جوانان تیم و بازیکنان با من تماس گرفتند و پیگیر مطالبات شدند. سال جاری دیدیم که قبل از عید باشگاه هیچ پرداختی نشد و این موضوع که برای اولین مرتبه رخ داد، خیلی بد بود. متاسفانه در واکنش به پیگیری بازیکنان چیزی نمی توانیم بگوییم و امیدوارم مسائل رفع گردد تا یک پرداختی به بازیکنان انجام گردد.

او اضافه کرد: سال جاری زمان مناسبی برای بدنسازی برخلاف سال های قبل داشتیم و دیدید که در اوایل لیگ تیم ما هماهنگ بود. تیم در حال پیشرفت بود و شرایط من نیز رو به جلو بود و سال جاری شرایط خوبی داشتم و امیدوارم این فصل خوب در انتها با یک نتیجه خوب برای تیم محبوب استقلال همراه باشد.

غفوری همچنین گفت: معنی شادی گل من علاقه من به استقلال است. در بازی های حساس که گل های خوبی زده می گردد دوست دارم این شادی گل را انجام دهم تا تعصبم به استقلال را نشان دهم. در دیداری که برابر استقلال گل زدم، ابتدا عقب بودیم و مجیدی به ما گل زده بود. استقلال آن سال خیلی قوی بود و یک لحظه یاد شوت آندو برابر بوریرام افتادم و شانس خود را آزمایش کردم و در نهایت توپ گل شد و بازی با تساوی به انتها رسید. این گل قشنگ ترین گل دوران فوتبالم بود.

کاپیتان استقلال گفت: از اول فوتبال دفاع راست نبودم و مهاجم بودم، اما با گذشت زمان من را عقب بردند و در نهایت دفاع راست شدم. منصورخان افتخارات زیادی در استقلال داشت و برای من نیز افتخار است که در پست ایشان بازی می کنم و امیدوارم جای ایشان را پر کنم و تا آخرین روز بازی های خوبی به نمایش بگذارم.

او اظهار داشت: درباره حضور در استقلال، من وقتی در پاس همدان بودم، اولیایی اجازه نداد به استقلال بیایم و حضورم در این تیم کمی دیر شد. همواره حسرت می خورم و کاش زودتر می شد به استقلال بیایم. بازی در استقلال شور و هیجان دیگری دارد.

غفوری همچنین توضیح داد: پنالتی که مقابل الاهلی از دست دادم تلخ ترین پنالتی بود که از دست دادم.

او همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: زمانی که فرگوسن در منچستر بود، این تیم را دوست داشتم. از روزی که او رفت، نتایج منچستر خوب نبود.

بازیکن استقلال اضافه کرد: علاقه قلبی ام این است که با پیراهن استقلال از فوتبال خدحافظی کنم. البته خیلی ها دوست داشتند این اتفاقات برایشان رخ دهد، ولی این موضوع برای آن ها اتفاق نیافتاد و امیدوارم من بتوانم با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنم. من یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارم. با همه بازیکنان استقلال رفیقم، ولی اگر بخواهم یک نفر را نام ببرم، علی کریمی.

غفوری اضافه کرد: هدفم این است که آنقدر خوب کار کنم و آماده باشم که در جام جهانی بعدی حاضر باشم. من لیاقت حضور در جام های 2014 و 2018 را داشتیم. در دومی به دلیل حضور در استقلال به من پرداخته شد، ولی در 2014 با وجود بازی کردن در تمام بازی های نفت، حق من را خوردند.

او همچنین گفت: سر اینکه به جام جهانی نرفتم از کی روش ناراحتم، ولی او یک مربی عظیم و جنتلمن بود و شکی نیست که به فوتبال ایران خیلی یاری کرد.

غفوری ادامه داد: بهترین گلم در دربی 86 بود. اولین گلم با پیراهن استقلال مقابل استقلال اهواز را هم دوست دارم.

او در انتها گفت: می خواهم ادامه تحصیل دهم و وارد مدیریت ورزش شوم. قطعا کلاس های مربی گری را هم می روم، ولی فضای مدیریت را بیشتر دوست دارم. در ایران فقر مدیر ورزشی داریم. الان دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم و از استادم دکتر ویسی هم تشکر می کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "غفوری: دوست دارم در استقلال خداحافظی کنم، سعادتمند حرف های قشنگی زد که امیدوارم این صحبت ها عملی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفوری: دوست دارم در استقلال خداحافظی کنم، سعادتمند حرف های قشنگی زد که امیدوارم این صحبت ها عملی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید