مثلث خط حمله استقلال خطرناک تر است یا پرسپولیس؟

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، شیخ دیاباته همچنان در جمع سرخابی ها سوپر استاری با بهترین عملکرد است و در اولین حضورش از ابتدای بازی همه رکورد های را در تیمش جابه جا کرد.

مثلث خط حمله استقلال خطرناک تر است یا پرسپولیس؟

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ توسعه دهنده ها، سوپرجام اسپانیا در حالی به تیم اتلتیکو بیلبائو رسید که بارسلونا و رئال مادرید را به فاصله 4 روز شکست داد. غول های فوتبال اسپانیا و بزرگترین باشگاه های دنیا در لالیگا هم شرایط خوبی ندارند و اختلاف امتیاز 7 و 10 امتیازی آنها با اتلتیکو مادریدی که یک بازی هم کمتر دارد، خیلی نگران کننده است و به نظر می رسد باید بی خیال قهرمانی در این جام بشوند. نتایج ناامیدکننده بارسا و رئال بیشتر از اینکه نوک پیکان نقدها را به سمت مربیان ببرد به سمت مدیران تیم ها برده چون خبری از خط حمله های رؤیایی این دو تیم در سال های اخیر نیست. مثلث ام اس ان و بی بی سی در بارسا و رئال هر حریفی را زمین می زد. حتی باخت 4 بر صفر در پاریس را هم می شد با 6 گل جبران کرد اما بدون ام اس ان و بی بی سی دیگر معجزه کردن هم سخت می گردد. بارسایی ها و رئالی ها خیلی دل شان برای مثلث های خط حمله تنگ شده، مثلث هایی که قهرمانی های متوالی لیگ قهرمانان اروپا را برای هر دو تیم به ارمغان آورد. مثلث های رؤیایی دیگری هم در تاریخ فوتبال داریم که شاید از این مثلث ها هم جذاب تر بودند. مثلث آنری، مسی و اتوئو که در سال 2009 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد یا مثلث رؤیایی تیم ملی برزیل که به قهرمانی جام دنیای 2002 رسید. برزیل با درخشش ریوالدو، رونالدو و رونالدینهو از سد هر حریفی عبور می کردند.

در فوتبال مدرن بازی با سه مهاجم را کمتر می بینیم هر مربی ریسک بازی با این سیستم را قبول نمی کند. در دهه اخیر بازی با یک مهاجم ترکیب متداولی در فوتبال دنیا بود و از طرفی در ایران با آمدن کی روش در کنار تفکرات کروات ها، دفاعی تر هم شد. خیلی وقت است که دل مان برای مثلثی مثل علیدوستی، محمدخانی و چنگیز در خط حمله تیم ملی تنگ شده؛ سه مهاجمی که در جام ملت های 1984 سنگاپور درخشیدند. این سه بازیکن بار تهاجمی تیم ملی در این مسابقات را به دوش می کشیدند. محمدخانی و علیدوستی در مجموع 19 گل برای ایران در مسابقات مقدماتی و مرحله نهایی جام ملت های 1984 زدند و چنگیز نیز با پاس های طلایی اش نقش مهمی در گلزنی این دو ستاره داشت اما اگر گل به خودی شاهین بیانی در دقیقه 88 بازی با عربستان نبود آن تیم در فینال مثل عربستان که چین را راحت برد قهرمان می شد چون ایران در مرحله گروهی هم چین را برده بود.

استقلال در بازی با تراکتور برای اولین بار در لیگ بیستم با مثلث قایدی، دیاباته و مطهری پا به میدان گذاشت. این مثلث ابتدا توسط فرهاد مجیدی در استقلال امتحان شد و بیشتر مجید نامجومطلق به آنها اعتماد داشت و در لیگ قهرمانان آسیا با استفاده از این سه بازیکن در ترکیب اصلی از مرحله گروهی صعود کرد. آتش بازی مثلث خط حمله استقلال در بازی با تراکتور 3 گل و 2 پاس گل به همراه داشت و این تیم را به صدر جدول رساند. مثلثی که در لیگ برتر دوره نوزدهم هم بهترین رکوردها را ثبت کرد اما این سه بازیکن کمتر همزمان کنار هم قرار دریافتد. درخشش مثلث تهاجمی استقلال با درخشش سه بازیکن فاز تهاجمی پرسپولیس همراه بود. احمد نوراللهی که تازگی به خط آتش پرسپولیس در جلو زمین اضافه شده به همراه عبدی و امیری نسخه فولاد را پیچیدند. دو گل پرسپولیس در این بازی را عبدی و نوراللهی زدند که در این بین امیری هم پاس گل داد. البته شکل قرار دریافت مثلث خطرناک استقلال با پرسپولیس تفاوت های دارد.

در بین ستاره های تهاجمی دو تیم شیخ دیاباته باز هم بهترین رکوردها را دارد. درست است که شیخ کمتر گل زده و گل ساخته اما به میانگین دقایق بازی او و تأثیرگذاری اش که نگاه کنید او همچنان در جمع سرخابی ها سوپر استاری با بهترین عملکرد است و در اولین حضورش از ابتدای بازی همه رکوردهای را در تیمش جابه جا کرد.

نگاهی به عملکرد مثلث خطرساز استقلال و پرسپولیس که شامل گلزنی، ارسال پاس گل و کسب پنالتی منجر به گل می گردد.

شیخ دیاباته

بازی : 6

دقایق بازی : 294

گل : 2

گلسازی: 1

میانگین دقایق گلزنی :102

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 68

میانگین دقایق گلسازی :204

ارسلان مطهری

بازی : 12

دقایق بازی : 1038

گل : 3

گلسازی: 2

میانگین دقایق گلزنی : 325

میانگین دقایق گلسازی : 487

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 195

مهدی قایدی

بازی : 12

دقایق بازی : 982

گل : 4

گلسازی: 4

میانگین دقایق گلزنی : 223

میانگین دقایق گلسازی : 223

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 112

وحید امیری

بازی : 9

دقایق بازی : 697

گل : 1

گلسازی: 1

میانگین دقایق گلزنی : 697

میانگین دقایق گلسازی : 697

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 349

احمد نوراللهی

بازی : 9

دقایق بازی : 795

گل : 3

گلسازی: صفر

میانگین دقایق گلزنی : 265

میانگین دقایق گلسازی : -

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 265

مهدی عبدی

بازی : 9

دقایق بازی : 525

گل : 2

گلسازی: صفر

میانگین دقایق گلزنی : 263

میانگین دقایق گلسازی : -

میانگین دقایق تأثیر مستقیم در گل : 263

استفاده از مهاجم بیشتر یعنی بازی پر گل و جذاب تر که در دربی های اخیر که 2-2 مساوی شدند تجربه کردیم و تیم ملی ایران اگر می خواهد تهاجمی بازی کند باید این تفکر از باشگاه های ما شروع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مثلث خط حمله استقلال خطرناک تر است یا پرسپولیس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث خط حمله استقلال خطرناک تر است یا پرسپولیس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید