4 حذف شده بزرگ اسکار خارجی را بشناسید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرگزاری ایسنا: آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار در حالی با آنالیز 85 فیلم از کشورهای مختلف، 9 فیلم را وارد فهرست کوتاه شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار کرد که چند فیلم مهم و پرامید فصل جوایز سینمایی و اسکار از گردونه رقابت کنار رفتند.

4 حذف شده بزرگ اسکار خارجی را بشناسید

شاید مهمترین حذف شده اسکار خارجی سال جاری را بتوان فیلم او ساخته پل ورهوفن نماینده سینمای فرانسه دانست که بسیاری آن را از شانس های اصلی اسکار پیش رو محسوب می کردند.

او به عنوان اولین ساخته فرانسوی زبان پل ورهوفن اولین نمایش خود را در جشنواره کن سال جاری تجربه کرد و به سبب مضمون و همچنین بازی درخشان ایزابل هوپرت مورد تحسین منتقدین نهاده شد و داستان فیلم نیز درباره رئیس یک کمپانی بازی های ویدئویی است که در پی انتقامی سخت از یک تجاوزگر است. این اولین بار پس از حدود 40 سال بود که سینمای فرانسه فیلمی از یک کارگردان غیرفرانسوی را به عنوان نماینده اسکار خود معرفی نموده بود. فیلم او به جمع نامزدهای نهایی جوایز گلدن گلوب راه یافته است.

مستند آتش در دریا ساخته جیانفرانکو رُسی نماینده سینمای ایتالیا دیگر حذف شده بزرگ اسکار سال جاری است. این مستند که در شصت وششمین جشنواره بین المللی فیلم برلین جایزه خرس طلای بهترین فیلم را از آن خود نموده، در جزیره لامپدوسا در مدیترانه ساخته شده و تصویری گویا از هزاران مهاجر بی پناه ارائه می دهد که هر ساله با ورود به این جزیره در کوشش هستند وارد کشورهای اتحادیه اروپا شوند و بسیاری در این راه جان خود را از دست می دهند. رُسی که برای ساخت این مستند چندین ماه را در جزیره لامپروسا گذرانده، تصویری از ریتم زندگی روزانه نیز در روستاهای قدیمی این مکان و یاری افراد بومی به مهاجران نیز ارائه داده است.

با حذف این مستند از رقابت اسکار خارجی،آتش در دریا تنها می تواند شانس خود را در شاخه بهترین مستند اسکار امتحان کند، جایی که به جمع فهرست 15 نامزد اولیه راه یافته است. سینمای ایتالیا با 13 جایزه پرافتخارترین کشور در عرصه اسکار خارجی است و پس از آن سینمای فرانسه با 12 جایزه در صندلی دوم قرار گرفته است.

پدرو آلمادوار کارگردان مطرح اسپانیایی نیز دیگر حذف شده بزرگ و زودهنگام اسکار خارجی سال جاری است که با فیلم جولیتا به نمایندگی از سینمای اسپانیا در این جوایز سینمایی حضور داشت. جولیتا که اولین نمایش خود را در بخش رقابتی جشنواره کن سال جاری تجربه کرد، بر اساس داستان های نوشته آلیس مونرو نویسند برنده نوبل کانادایی ساخته شده و به سه دهه از زندگی یک زن اسپانیایی می پردازد که از دهه 1980 در مادرید شروع می گردد که این دهه همزمان با جنبش ضدفرهنگی لا موویدا در اسپانیا و ظهور آلمادوار به عنوان یک فیلمساز است.

فیلم نرودا بر اساس زندگی شاعر برنده جایزه نوبل به کارگردانی پابلو لارائین و نماینده سینمای شیلی دیگر فیلم پرامید و حذف شده از اسکار خارجی سال جاری است. این فیلم اولین نمایش دنیای خود را در ماه می سال جاری در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن تجربه کرد و داستان آن درباره تعقیب سیاسی پابلو نرودا پس از برکنار شدن او از کنگره در سال 1948 و همچنین کوشش یک پلیس با بازی گائل گارسیا برنال برای دستگیری اوست. لئویس جنکو نیز در فیلم در نقش پابلو نرودا ایفای نقش نموده است.

آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار از میان 9 فیلم فروشنده (ایران)، تونی اردمن (آلمان)، تانا (استرالیا)، این تنها سرانجام دنیا است(کانادا)، سرزمین مین (دانمارک)، انتخاب پادشاه (نروژ)، بهشت (روسیه)، مردی به نام اُو(سوئد) و انیمیشن زندگی من به عنوان یک کدو (سوئیس)، پنج فیلم را به عنوان نامزدهای نهایی شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار معرفی خواهد نمود.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز سینمایی اسکار 2017 روز 24 ژانویه (بهمن ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره این رویدادسینمایی نیز روز 26 فوریه 2017 (یکشنبه 8 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار می گردد.

منبع: برترین ها

به "4 حذف شده بزرگ اسکار خارجی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 حذف شده بزرگ اسکار خارجی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید