توصیه رئیس پلیس راه کشور؛ اگر در نیمه راه سفر هستید برگردید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه اکنون همراهی با کادر درمان و پرهیز از سفرهای غیرضروری تنها خواسته ما از مردم است، اظهار کرد: حتی از افرادی که سفری را شروع نموده اند تقاضا داریم اگر در نیمه راه هستند برگردند چراکه بیماری کرونا با سفر گسترش می یابد.

توصیه رئیس پلیس راه کشور؛ اگر در نیمه راه سفر هستید برگردید

سرهنگ هادی امیدوار، امروز یکشنبه 8 فروردین در سفر به خراسان جنوبی و نظارت بر اجرای طرح ترافیکی در جاده های این استان، گفت: بعضی از مردم در ایام نوروز به تقاضای محدودیت سفر که از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام شد توجه ننموده و سفرها را شروع کردند.

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، وی اضافه نمود: این سفرها از خراسان جنوبی بیشتر به سمت مشهد مقدس در حال اجرا است که بخشی از ماموریت های پلیس مربوط به این نوع سفرها و در حوزه پیش بینی ایمنی آن بود.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه اقداماتی در این خصوص انجام شد، توضیح داد: در مجموع شرایط جاده های استان مطلوب بوده و ترافیک روان است، اما باز هم نسبت به شرایط عادی حجم ترافیک بالاتر است که امیدواریم در روزهای به جامانده ایام تعطیلات نوروزی مردم رعایت نموده و با پیشگیری از انجام سفر با کادر درمان همراهی نمایند.

امیدوار با بیان اینکه مردم یک سال است که سفر نرفته اند یا حداقل سفر را داشته اند، اضافه نمود: اکنون که محدودیت ها محدود به شهرهای با شرایط نارنجی و قرمز شده بسیاری از مردم ملاحظه ننموده و اقدام به رفتن به سفرهای کوتاه می نمایند.

وی با بیان اینکه این نوع سفرها که عمدتا در ایام عید صورت گرفت دو آسیب به همراه دارد، توضیح داد: آسیب نخست متوجه راه های فرعی است چراکه سفرهای کوتاه عمدتا به شهرهای مجاور انجام شد که بیشترین فراوانی حوادث در مسیرهای فرعی و روستایی را به خود اختصاص داد.

رئیس پلیس راه کشور اعلام کرد: باید توجه کرد که ظرفیت راه های کشور مخصوصا در مسیرهای فرعی و روستایی ظرفیت پایینی است که احتیاج است با رعایت بیشتر قوانین و مقررات در این مسیرها به این نکته توجه کرد تا میزان حوادث کاهش یابد.

امیدوار با اشاره به اینکه نکته دوم بحث سرعت غیرمجاز و حوادث ناشی از آن است، اظهار کرد: حوادث در این ایام به علت بالارفتن سرعت افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: طبق آنالیز هایی که از سامانه راه های کشور به عمل آمد، حدود دو کیلومتر سرعت در بعضی از محورهای مواصلاتی کشور از جمله خراسان جنوبی افزایش پیدا نموده است که این میانگین دو کیلومتر در مجموع رقم بالایی است که امیدواریم با رعایت سرعت مطمئنه این میانگین و بالتبع آن شدت حوادث کاهش یابد.

امیدوار توضیح داد: سال گذشته محدودیت های سراسری در کشور اعمال شد و ترددها به حداقل رسید و استان خراسان جنوبی که استان بین راهی و عبوری است در سال گذشته حوادث چشم گیری نداشت، اما سال جاری که سفرها افزایش پیدا نموده با افزایش حوادث روبرو هستیم.

افزایش حوادث فوتی

وی اضافه نمود: امیدواریم با رعایت قوانین و مقررارت، توجه به آن و همکاری با پلیس راه توسط مردم بتوانیم امنیت سفر را به گونه ای مطلوب تر پیاده سازی کنیم.

رئیس پلیس راه کشور اعلام کرد: در مجموع حوادث فوتی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد و متوفیان ناشی از این حوادث حدود 65 درصد افزایش داشته است.

امیدوار از افزایش حدود 85 درصدی تصادفات جرحی و تعداد مصدومان اطلاع داد و اظهار کرد: البته سفرها نیز در بعضی مناطق کشور نسبت به چند روز گذشته بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه شرایط نسبت به نوروز سال 98 که شرایط عادی را در کشور داشتیم، مطلوب تر بوده و حدود 20 درصد آمار تلفات، حوادث و جراحات پایین تر است، اضافه نمود: اکنون همراهی با کادر درمان و پرهیز از سفرهای غیرضروری تنها خواسته ما از مردم است.

ریسک تخلفات رانندگی بالاتر از کرونا

رئیس پلیس راه کشور ادامه داد: حتی از افرادی که سفری را شروع نموده اند تقاضا داریم اگر در نیمه راه هستند برگردند چراکه بیماری کرونا با سفر گسترش می یابد.

امیدوار اعلام کرد: به هر حال کرونا یک بیماری است و اگر فردی به آن مبتلا گردد درصد بالایی احتمال بهبودی وجود دارد، اما تجربه نشان داده حوادث رانندگی که که در این ایام شکل می گیرد از لحاظ تلفات و جراحات وزن بالایی دارد.

وی به شش تخلف حادثه ساز اشاره نمود و یادآور شد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، نقص فنی وسیله نقلیه، عدم استفاده از کمربند برای همه سرنشینان خودرو و استفاده از تلفن همراه، تخلفات حادثه ساز هستند؛ به گونه ای که تقریبا 82 درصد تلفات ناشی از این تخلفات است که اگر مردم رعایت نمایند و این تخلفات را نداشته باشند، اطمینان می دهیم که حادثه ای نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توصیه رئیس پلیس راه کشور؛ اگر در نیمه راه سفر هستید برگردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه رئیس پلیس راه کشور؛ اگر در نیمه راه سفر هستید برگردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید