ثروتمندترین نویسندگان دنیا را بشناسید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران: گذراندن زندگی به وسیله نویسندگی کار ساده ای نیست. زیرا ممکن است نویسنده ای ماه ها یا حتی سال ها برای چاپ یک کتاب زمان بگذارد، اما در نهایت کتابش به دلیل شرایط بد مالی، فروش خوبی نداشته باشد. از این رو نمی توان هزینه های زندگی را تنها با حرفه نویسندگی پیش برد. اما بعضی از نویسنده ها هم بوده اند که با فروش کتاب هایشان میلیون دلار به دست آوردند و نامشان را در میان ثروتمندترین افراد دنیا کسب نموده اند. اگر شما هم دوست دارید که با ثروتمندترین نویسندگان دنیا آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

ثروتمندترین نویسندگان دنیا را بشناسید

جفری آرچر - 195میلیون دلار

جفری آرچر نویسنده و سیاست مدار سابق انگلیسی است که پیش از پرداختن به کار ادبی، حد فاصل سال های 1969 تا 1974 عضو مجلس بریتانیا و در سال های 1985-1986 معاون رئیس حزب محافظه کار بریتانیا بود. البته او خیلی زود از دنیای سیاست فاصله گرفت و رمان نویسی را شروع کرد. در واقع او همواره آرزو داشت که روزی یک نویسنده بزرگ گردد. از مشهورترین آثار او می توان به به خط مستقیم، تصور غلط، زاده زندان ، راه افتخار و تنها زمان خواهد گفت اشاره نمود. بسیاری از داستان های او تبدیل به فیلم و سریال شد که موفقیت های زیادی را به همراه داشت. طبق گزارشات، سرمایه خالص او 195میلیون دلار است.

جان گریشام - 220میلیون دلار

جان گریشام نویسنده آمریکایی است. او ابتدا به تحصیل رشته حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه میسی سیپی، مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. او مدتی نیز نماینده مجلس در مجلس ایالتی بود، اما پس از چند سال از آن کار استعفا داد.

نام او سال ها به عنوان نویسنده رمان های حقوقی پرفروش در آمریکا بر سر زبان ها است. رمان های گریشام به بسیاری از زبان های زنده دنیا حتی فارسی هم ترجمه و از اکثر کتاب های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده است. اولین رمان او با نام زمانی برای مردن یکی از مشهورترین رما های او است. مشتری، اتاق گاز و پرونده پلیکان از رمان های مشهوری هستند که به روی پرده سینما نیز راه یافتند. سرمایه خالص جان گریشام به 220میلیون دلار می رسد.

نیگل بلکول - 292میلیون دلار

نیگل بلکول نیز یکی دیگر از مشهورترین نویسنده ها در سبک رمان های ترسناک است. از زندگی خصوصی این نویسنده اطلاعات دقیقی در دست نییست، جز این که او به همراه همسر و دخترش در تگزاس زندگی می نماید. در واقع او نویسنده ای است که دوست دارد خودش را به وسیله رمان هایش به تصویر بکشد.

در زمینه کاری، نیگل بلکول کار های گروهی را ترجیح می دهد. دایان کپری جزو افرادی بود که او پروژه های مشترک زیادی را با او به اتمام رساند به طوری که نام او اغلب به عنوان نویسنده دوم در بسیاری از رمان های دایان کپری مانند حواس پرتی مرگبار، بازی مرگبار و رابطه مرگبار به چشم می خورد. سرمایه خالص نیگل بلکول حدود 292میلیون دلار تخمین زده شده است.

باربارا تیلور برادفورد - 300میلیون دلار

باربارا تیلور برادفورد یک رمان نویس بریتانیایی است که فعالیت اش را در دوران نوجوانی با نوشتن برای روزنامه های محلی شروع کرد. اولین رمانش را در سال 1979 نوشت که به قیمت بیش از 30میلیون دلار در کل دنیا به فروش رسید. اگر چه چاپ این کتاب چندین سال به تعویق افتاد، اما او را در همان سال های اولیه فعالیت اش به شهرت رساند. پس از آن، او بیش از 35 رمان نوشت که هر کدام هواداران خاص خود را داشتند و در شهرت و محبوبیت باربارا تاثیرگذار بودند. کتاب راز ما نیز که به فارسی ترجمه شده، از دیگر آثار مشهور و پرفروش این نویسنده می باشد. بق گزارشات، باربارا تیلور برادفورد 300 میلیون دلار سرمایه خالص دارد.

دانیل استیل - 310میلیون دلار

دانیل استیل در سال 1947 میلادی در شهر نیویورک متولد شد. او در داستان نویسی بسیار فعال بود به طوری که گاهی روی پنج پروژه از رمان هایش به صورت همزمان کار می کرد و بیشتر رمان های او پرفروش بوده اند. فرمول او در داستان نویسی اغلب شامل خانواده های ثروتمند رو به یک بحران است، در عین حال شگرد ها و چرخه های متناوب دیگری در آثارش مشهود است؛ از جمله تهدید توسط عناصر تاریکی مانند زندان، تقلب، باجخواهی و خودکشی. استیل همچنین مجموعه آثاری در زمینه داستان بچه ها و شعر دارد که بسیار محبوب می باشند. کتاب های او به 28 زبان ترجمه شده که تاکنون از 22 جلد آن ها اقتباس سینمایی یا تلویزیونی تهیه شده و دو اقتباس از کتاب هایش برنده جایزه گلدن گلوب شده اند. از مشهورترین کتاب ها او می توان به بازی قدرت، خانه و انعکاس اشاره نمود. دانیل استیل تاکنون بیش از 80 رمان نوشته و کتاب های او بیش از 580میلیون نسخه فروش داشته است. او توانسته رکوردی در کتاب رکورد های گینس ثبت کند و در دهه 90 جز فعال ترین نویسندگان آمریکایی شناخته گردد. با اینهمه شهرت و محبوبیت، طبیعی است که او ثروتی بالغ بر 310میلیون دلار داشته باشد.

نورا رابرتز - 390میلیون دلار

نورا رابرتز نویسنده، پدیدآور و رمان نویس اهل ایالات متحده آمریکا است. آثار او جزو کتاب های پرفروش در دنیا به شمار می روند به طوری که او به عنوان سومین نویسنده ای شناخته شد که توانست بیش از یک میلیون کتاب الکترونیک به فروش برساند. اولین رمان او اصیل ایرلندی نام داشت. او معمولا کتاب هایش را به سبک رمانتیک می نویسد که هواداران زیادی نیز دارد. نورا در کل بیش از 225 رمان نوشته است که بسیاری از آن ها به عنوان پرفروش ترین رمان های دنیا شناخته شده اند. شاید برای شما عجیب به نظر برسد، اما نورا هر روز 8 ساعت از زمانش را صرف نوشتن می نماید.

نام او به عنوان یکی از پرفروش ترین نویسندگان 20 سال اخیر در مجله نیویورک تایمز اعلام شده است. با این اوصاف، تعجبی ندارد که او سرمایه خالصی به ارزش 390میلیون دلار داشته باشد.

استیون کینگ - 400میلیون دلار

استیون کینگ نویسنده آمریکایی خالق بیش از 200 اثر ادبی در گونه های وحشت و خیال پردازی است. رمان های کینگ با چنان استقبال و گرمی از سوی خوانندگان روبه رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت. کارگردانان بزرگ از روی بیشتر نوشته های او برداشت های سینمایی نیز نموده اند. به عنوان مثال فیلم ارواح به کارگردانی استن وینستون و بازی مایکل جکسون یکی از آن فیلم های پرفروش سال بود. از دیگر فیلم های اخیر و محبوب او می توان به آن اشاره نمود که به کارگردانی اندرس موچیتی به روی پرده رفته است. سرمایه استیون کینگ، به عنوان یکی از بهترین نویسنده های دنیا، 400 میلیون دلار تخمین زده شده است.

جیمز پترسون - 560میلیون دلار

جیمز پترسون نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است که بیشتر به خاطر نوشتن رمان های تخیلی اش در خصوص الکس کراس شناخته می گردد. در سال 2016 میلادی فوربز او را پردرآمدترین نویسنده سال معرفی کرد و امروزه نیز او به عنوان سومین نویسنده ثروتمند دنیا شناخته می گردد. از این نویسنده کتاب زیبای نیویورک با ترجمه ابراهیم صبوری در سال 1397 به چاپ رسیده است. محبوبیت داستان های او به قدری است که فیلم های بسیاری از روی رمان های او ساخته شده است. برخلاف دیگر نویسنده ها که یک سبک خاصی را در نوشتن دنبال می نمایند، جیمز سبک های مختلف را امتحان نموده است. طبق گزارشات، او سرمایه خالصی حدود 560میلیون دلار دارد که با توجه به استعدادهایش، لایقش است.

جی. کی. رولینگ - 1میلیارد دلار

جی. کی. رولینگ رمان نویس، فیلم نامه نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمده شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان های هری پاتر کسب نموده است. این مجموعه داستان به 65 زبان و به طور تقریبی در 450میلیون نسخه منتشر شده است. کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. او با سرمایه خالص 1 میلیارد دلار نه تنها به عنوان ثروتمندترین نویسنده دنیا بلکه به انتخاب مجله تایم، پس از ولادیمیر پوتین، به عنوان دومین شخص تأثیرگذار در سال 2007 انتخاب شد.

در سال 2014 جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در صندلی چهارم نهاده شد.

الیزابت بدنتر - 1.3میلیارد دلار

الیزابت بدنتر نویسنده، جامعه شناس و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی است که در حال حاضر به عنوان رییس هیئت مدیره شرکت پوبلیسیز فعالیت می نماید. او با سرمایه خالص 1.3 میلیارد دلار، به عنوان ثروتمندترین نویسنده در دنیا شناخته شده است. برخلاف بسیاری از نویسنده های این لیست که سبکی تخیلی داشته اند، الیزابت سبک واقعی را به دیگر سبک ها ترجیح می دهد. از کتاب های او می توان به به اضافه عشق، ایکس ایگرگ، درباره هویت مردانه، بیراهه، تاملی بر سی سال فمینیسم و تنش، زن و مادر اشاره نمود.

علارغم موفقیت هایی که او به عنوان نویسندگی به دست آورد، او بیشتر سرمایه اش را که حدود 19 میلیارد دلار بود، از طرف شرکت پدرش به ارث برد. علاوه بر نویسندگی، او در زمینه حقوق زنان نیز فعالیت و شهرت زیادی دارد.

منبع: therichest

منبع: برترین ها

به "ثروتمندترین نویسندگان دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثروتمندترین نویسندگان دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید