خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن گفت: در مناطق زلزله زده کرمانشاه فوندانسیون هایی که ریخته می گردد به قدری مقاوم است که می توان روی آن چهار پنج طبقه احداث کرد.

خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت

عزیزالله مهدیان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تا پیش از وقوع زلزله کرمانشاه، میانگین طبقات واحدهای مسکونی در سرپل ذهاب 1.2 بود که بعد از زمین لرزه به 3.9 رسیده است که همین عامل باعث شده تکمیل خانه ها در شهرها نسبت به روستاها دیرتر انجام گردد.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر بعضی افراد، روند بازسازی را دیرتر شروع کردند. همچنین دیده می گردد بعضی افراد که واحدهای یک طبقه خود را به سه یا چهار طبقه تبدیل نموده اند و توان مالی هم دارند، منابع خود را وارد روند ساخت و ساز نمی نمایند و تقاضای تسهیلات و یاری های دولتی دارند.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این که پیشرفت فیزیکی واحدهای روستایی به 92 درصد رسیده است گفت: در شهرهای استان کرمانشاه روند پیشرفت نوسازی حدود 55 درصد است و اغلب واحدها اسکلت دارند؛ بنابراین بخش مهم کار اجرا شده و پیش بینی می گردد که در آینده روند بازسازی در شهرها سرعت بگیرد.

مهدیان توضیح داد: با توجه به فرآیند طراحی نقشه، دریافت پروانه و مباحث نظام مهندسی و همچنین به دلیل آن که برخی افراد دیر پای کار آمدند، روند تکمیل واحدهای شهری نسبت به روستاها دیرتر انجام شد و بعضا به سال آینده می کشد؛ با این حال نیمه اول سال آینده همه واحدهای شهری نیز به اتمام می رسد.

وی در مورد مقاوم سازی خانه های زلزله زده گفت: در بحث مقاوم سازی، نظارت با جدیت انجام می گردد. در مناطق زلزله زده کرمانشاه آزمایشگاه مستقر نموده ایم و هیچ بتنی ریخته نمی گردد مگر این که از قبل نمونه گیری و آزمایش شده باشد. فوندانسیون هایی که ریخته می گردد به قدری مقاوم است که می توان روی آن چهار پنج طبقه احداث کرد. مهندسان طراح هم به خاطر نگرانی از زلزله ضریب اطمینان را بالا برده اند و 1.5 برابر مقاوم می سازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم اند؛ خیالتان راحت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید