خبرنگاران مورالس خواهان مجازات عاملان کودتا در بولیوی شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران- خبرنگاران- بعد از بازداشت جنینه آنیِس رئیس دولت موقت بولیوی به اتهام طرح ریزی و راه اندازی کودتای نوامبر 2019 (آبان 98)، اوو مورالس رییس جمهوری سابق بولیوی خواهان مجازات عاملان کودتا 2019 شده است.

خبرنگاران مورالس خواهان مجازات عاملان کودتا در بولیوی شد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها از خبرگزاری فرانسه، مورالس با استناد به کودتایی که در سال 2019 و منجر به برکناری وی شد، در پیغام توییتری نوشت: همدستان و عاملان دیکتاتوری که جانشین وی شده بودند، باید مورد تحقیق و تحریم قرار گیرند.

واکنش مورالس در حالی مطرح می گردد که روز آدینه با حکم دادگاه عالی بولیوی جنینه آنیِس رئیس دولت موقت این کشور به اتهام طرح ریزی و راه اندازی کودتای نوامبر 2019 (آبان 98) علیه اوو مورالس رئیس جمهوری پیشین بولیوی دستگیر شد.

آنیِس پس از دستگیری با رد این اتهام، مدعی شد که او قربانی آزار سیاسی شده است.

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در 20 اکتبر 2019 (28 مهرماه 98) که در دور نخست مورالس پیروز شد، سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) واقع در واشنگتن، بعد از راه اندازی اتهام تقلب در انتخابات و تظاهرات اعتراض آمیز در بولیوی، باعث برکناری مورالس شد.

اوو مورالس که نخستین رئیس جمهوری بومی بولیوی بود، پس از 13 سال حکومت ، در پی نامزدی برای چهارمین دوره ریاست جمهوری در سال 2019، پس از کودتای ارتش تحت حمایت سازمان کشورهای آمریکایی، از مقام خود استعفا داد و به آرژانتین رفت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مورالس خواهان مجازات عاملان کودتا در بولیوی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مورالس خواهان مجازات عاملان کودتا در بولیوی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید