خواب خوش؛ سهم خوش بین ها

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، محققان دریافتند، افراد خوش بین به مراتب خواب راحت تر و باکیفیت تری را به نسبت افراد بدبین تجربه می کنند.

خواب خوش؛ سهم خوش بین ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می دهد، افراد خوش بین به مراتب خواب راحت تر و باکیفیت تری را به نسبت افراد بدبین تجربه می کنند.

محققان دانشگاه ایلینوی در اربانا با ارائه پرسش هایی به داوطلبان یک نظرسنجی را انجام دادند و معین شد، آنهایی که به آینده امیدوار هستند خواب مطلوب تری دارند.

محققان دریافتند که مثبت ترین افراد 78 درصد بیشتر از کیفیت خواب خود راضی هستند و 7 الی 9 ساعت را به خوبی در شب می خوابند.

با هر افزایش نمره خوش بینی، شانس تجربه یک خواب خوب شبانه 78٪ افزایش می یافت، به طور کلی این افراد علائم بی خوابی یا خواب آلودگی روزانه را کمتر تجربه می کنند.

یک مطالعه تأکید می کند، افراد خوش بین تمایل به خواب طولانی تر دارند و به مراتب خواب با کیفیت تری را تجربه می کنند.

یک مطالعه جدید از دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign نشان داد که افراد خوش بین تقریباً 75 درصد کمتر از افراد بدبین علامت بی خوابی یا خواب آلودگی روزانه را گزارش می کنند.

برای این مطالعه که در ژورنال پزشکی رفتاری منتشر شد ، این تیم بیش از 3 هزار و 500 نفر در سنین 32 تا 51 سال را به تحت بررسی قرار داد.

گزارش سال 2016 از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نشان داد که از هر سه بزرگسال آمریکایی یک نفر کمتر از ساعت های توصیه شده می خوابند.

روزالبا هرناندز یکی از محققان این پژوهش می گوید: فقدان خواب سالم یک نگرانی برای بهداشت عمومی است، زیرا کیفیت پایین خواب با مسائل بهداشتی متعددی از جمله خطرات بالاتر چاقی، فشار خون بالا و مرگ و میر همراه است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "خواب خوش؛ سهم خوش بین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب خوش؛ سهم خوش بین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید