درخواست روسیه از آمریکا برای بازگرداندن درآمد نفتی سوریه

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، ایرنا نوشت: معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد از آمریکا خواست درآمد نفتی شمال سوریه را به دمشق بازگرداند.

درخواست روسیه از آمریکا برای بازگرداندن درآمد نفتی سوریه

ولادیمیر پولیانسکی روز جمعه در جمع وبلاگ توسعه دهنده ها اضافه کرد: سوریه به سرعت نیازمند آن است که از حضور نیروهای نظامی خارجی غیرقانونی رهایی یابد. حتی اگر مساله مورد بحث، نفت باشد؛ منبعی که برای همکاران آمریکایی ما بسیار عزیز است.

وی خطاب به آمریکایی ها اظهار کرد: (آن درآمدهای نفتی) به شما تعلق ندارد بلکه متعلق سوریه است.

به دنبال توافق ترکیه و آمریکا در حمله نظامی به بخش هایی از شمال سوریه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این بارها بر لزوم خروج نیروهای خود از سوریه و خاورمیانه تاکید کرده بود، مدعی شد برای کنترل چاه های نفتی نیروهای خود را در این منطقه حفظ خواهد کرد.

او درآمد این چاه های نفتی را 30 میلیون دلار برآورد کرده بود که اکنون در اقدامی نامشروع و با نقض حاکمیت سیاسی و تمامیت ارضی سوریه، این درآمد را به جیب خود سرازیر کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در دیدار همتای ترک خود هم بار دیگر از این درآمدهای نفتی ابراز خرسندی کرد.

پیش از این گفته می شد داعش بر این چاه ها تسلط دارد اما دولت آمریکا هرگز از خریداران این نفت در طول مدت هشت سال گذشته، سخن نگفت.

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد همچنین درباره گزارش مطرح شده مبنی بر دخالت روسیه در سقوط هواپیمای ام اچ 17 گفت: این ها خبرهای جعلی است. تیم تحقیق نتوانست شواهدی دال بر این ادعا بیابد. آنها تنها تلاش می کنند که ادعاها را علیه روسیه زنده نگهدارند.

پولیانسکی ادامه داد: هلند و استرالیا به جای پرداختن به یک تحقیق مناسب، تنها می خواهند به هر قیمتی روسیه را پشت این مساله مطرح کنند. اینها مساله جدیدی برای ما نیست.

پرواز شماره 17 هواپیمایی مالزی، در 26 تیرماه 1393 از آمستردام هلند به مقصد کوالالامپور در مالزی در حرکت بود که در مرز روسیه و اوکراین سقوط کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست روسیه از آمریکا برای بازگرداندن درآمد نفتی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از آمریکا برای بازگرداندن درآمد نفتی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید