روز پُر گاف بایدن

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه بعد از گافی که درباره ایران داد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی عجیبی که در کاخ سفید برگزار کرد، بار دیگر سوژه فضای مجازی شد و به نگرانی ها درباره شرایط سلامت ذهنی خود دامن زد.

روز پُر گاف بایدن

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در گافی نو در سخنرانی خود در کارولینای شمالی، گفت که کرونا تعداد بیشتری از آمریکایی ها را در مقایسه با قربانیان مجموع جنگ های آمریکا در قرن گذشته به کام مرگ کشانده و هنگام نام بردن از این جنگ ها، از جنگ خیالی آمریکا و ایران نام برد که هرگز وجود خارجی نداشته است.

به گزارش نشریه آمریکایی نیویورک پست، بایدن در این خصوص گفت: ما در سال گذشته 600 هزار نفر را در آمریکا از دست دادیم، که بیش از هر جانی است که در جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، جنگ ویتنام، عراق، ایران، در مجموع و در افغانستان از دست رفت. در یک سال بیش از هر جنگ عظیم در قرن بیستم و بیست و یکم قربانی دادیم.

اما گاف بایدن به همینجا ختم نشد و او در همان روز در یک کنفرانس خبری کاخ سفید هم حرکاتی غیرعادی را بروز داد و هنگام پاسخگویی به بعضی از سوالات وبلاگ توسعه دهنده ها در مورد لایحه اصلاحات زیرساختی، پاسخ های خود را زمزمه کرد.

تعداد بازدید : 49

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

این گاف ها در عین ایجاد نگرانی در مورد سلامت عقلی او، بار دیگر وی را به سوژه فضای مجازی تبدیل کرد.

یکی از کاربران توییتر در حساب کاربری خود نوشت: یک نفر از بایدن بپرسد ما کی با ایران جنگیدیم. حتماً من متوجه (این جنگ) نشدم.

یکی دیگر به طنز پرسید آیا بایدن همین الان علیه ایران اعلان جنگ کرد!؟ او همین الان آن (ایران) را در لیست کشورهایی که آمریکا در آن ها درگیر بوده، قرار داد.

روز پنجشنبه بعلاوه فضای توییتر پر شد از صحبت درباره کنفرانس خبری او که از سوی کاربران، کنفرانس مطبوعاتی ترسناک کاخ سفید لقب گرفت و هشتگ جو ترسناک ترند شد. بعضی از قانون گذاران آمریکایی جمهوری خواه از جمله اندی بیگز نماینده استان آریزونا و کلودیا تنی از نیویورک در مورد این که چقدر رفتار بایدن عجیب و ترسناک به نظر می رسید، اظهارنظر کردند.

پیشتر رانی جکسون پزشک سابق کاخ سفید و عضو جمهوری خواه کنگره از استان تگزاس گفت که در حال دست به دست کردن نامه ای در بین همکاران جمهوری خواه خود در مجلس نمایندگان است که در آن خواهان انجام آزمایش شناختی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شده تا تعیین گردد که آیا او به لحاظ ذهنی برای فرماندهی تمامی نیروهای مسلح مناسب است یا خیر.

جکسون بعد از انتشار خبر درخواستش، در توییتی اظهار داشت این نامه را برای بایدن، کوین اوکانر پزشک او و آنتونی فائوچی مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهور آمریکا ارسال نموده است. تا به امروز 13 جمهوری خواه دیگر در امضای این نامه به وی پیوسته اند.

اخیراً رفتار آشفته و گاف های آشکار بایدن موجب شده که محافظه کاران آمریکایی موضوع ناتوانی وی را مجدد مطرح نمایند.

فیلم های ویدئویی از گاف های لفظی و اشتباهات بایدن از زمان ریاست جمهوری مانند فراموش کردن نام مقام های خود در نشست ها هم تاییدی بر ناتوانی جسمانی و ذهنی وی است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "روز پُر گاف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز پُر گاف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید