قتل ناگهانی زنی ناشناس ؛بلاتکلیفی 8 ساله قاتل

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرنگاران: سال 92 جسد زنی جوان در خانه اش پیدا شد، خانواده این زن به مأموران گزارش دادند جسد او را در خانه پیدا نموده اند و به نظر می رسد او به قتل رسیده است.

قتل ناگهانی زنی ناشناس ؛بلاتکلیفی 8 ساله قاتل

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها ،با انتقال جسد زن که تینا نام داشت به پزشکی قانونی، تحقیقات در این زمینه آغاز شد. پلیس فهمید مقتول آخرین بار با جوانی به نام آرین تماس تلفنی داشت. مأموران سراغ آرین رفتند و او را بازداشت کردند.

آرین در تحقیقات اولیه منکر همه چیز شد، اما در نهایت به قتل تینا اعتراف کرد و گفت: تینا مزاحم زندگی من شده بود و می خواست از من باج گیری کند، به همین دلیل هم او را کشتم.

آرین گفت: تینا مدتی بود که تلفنی مزاحم من می شد. من به این موضوع اهمیت نمی دادم تا اینکه به خواستگاری دختری رفتم و با او نامزد کردم. روزی که برای خرید حلقه ازدواج رفته بودیم، تینا دوباره زنگ زد و من برای اینکه ماجرا را حل کنم تصمیم گرفتم به خانه تینا بروم. در آنجا با هم درگیر شدیم و من با ضربه چاقو تینا را زدم.

با اعتراف متهم و تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه رفت.

در جلسه رسیدگی به این پرونده ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را علیه متهم خواند و سپس اولیای دم در صندلی حاضر و خواهان صدور حکم قصاص شدند. مادر تینا گفت: دختر من مجرد بود و تنها زندگی می کرد. او بعد از جدایی از شوهرش خانه ای اجاره کرد و در خانه تنها بود؛ البته با هم رفت وآمد داشتیم؛ اما من در جریان زندگی شخصی او نبودم. روز حادثه چندین بار تماس گرفتم و دخترم تلفن را جواب نداد. او می دانست که اگر تلفن من را جواب ندهد، خیلی ناراحت و نگران می شوم؛ به همین دلیل همواره تلفن های من را جواب می داد. بعد از چند ساعت که نتوانستم با او صحبت کنم، به خانه اش رفتم و با جسد دخترم روبرو شدم. من از قاتل او گذشت نمی کنم و درخواست قصاص دارم.

بعد از گفته های اولیای دم متهم در صندلی نهاده شد. او گفت: اتهام قتل عمدی را قبول ندارم؛ چون من به عمد این کار را نکردم. تینا مزاحم زندگی من شده بود. او می خواست من را تلکه کند و این موضوع من را ناراحت می کرد.

متهم گفت: تینا با من تماس می گرفت و برایم مزاحمت ایجاد می کرد. من نامزد نموده بودم و چند بار به او گفتم مزاحمم نشو؛ اما او توجهی نمی کرد. وقتی روز خرید حلقه نامزدی با من تماس گرفت و خواست به دیدارش بروم، قبول کردم. می خواستم این موضوع را یکسره کنم. وقتی وارد آدرسی که گفته بود، شدم دو مرد جلوی من را گرفتند و پرسیدند اینجا چه می کنم. من چیزی نگفتم و به سمت خانه تینا رفتم. در که زدم، در را باز کرد. به او گفتم چرا مزاحم من می شوی. او من را به داخل کشید و در را بست. من به خاطر این کار با او درگیر شدم و تینا با چاقو به من حمله کرد و من هم با همان چاقو او را زدم.

بعد از گفته های متهم با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعترافات متهم، او به قصاص محکوم شد. رأی قصاص مورد تأیید هم نهاده شد. آرین پای چوبه دار رفت. پیش از اجرای حکم او برای جلب رضایت اولیای دم مهلت خواست و با مذاکراتی که انجام شد، اولیای دم از او درخواست دیه کردند، اما در مدت زمان معین شده آرین نتوانست پول را آماده کند و در زندان ماند، تا اینکه در فروردین ماه امسال یک خیر قبول کرد مبلغ مورد درخواست اولیای دم را بپردازد؛ اما باز هم اولیای دم حاضر به حضور در جلسه ای که دادسرای جنایی ترتیب داده بود، نشدند تا اینکه متهم از دادگاه درخواست اعمال ماده 429 را کرد. او در نامه ای از دادگاه درخواست معین تکلیف کرد. در جلسه ای که در دادگاه کیفری استان تهران تشکیل شد، آرین یک بار دیگر در برابر قضات ایستاد. او گفت: هشت سال از این ماجرا گذشته و من حالا 38ساله شده ام. آن موقع به تازگی نامزد نموده بودم، اما زن جوان مدام مزاحمم می شد. او چند بار با من تلفنی تماس گرفته بود. به او گفتم دست از سرم بردارد و اجازه بدهد زندگی ام را آغاز کنم، اما دست بردار نبود. من قبلا هرگز او را ندیده بودم.

متهم گفت: وقتی زن جوان در را به رویم باز کرد، من را به داخل خانه کشید و یکباره در را بست. از او خواستم تا در خانه را باز کند و اجازه دهد در راه پله ها با هم صحبت کنیم؛ اما تینا فریاد زد. زن جوان چاقویی در دست گرفت و به سمت من حمله ور شد. من می خواستم چاقو را از دستش بگیرم که چاقو ناخواسته با پهلوی او برخورد کرد و موجب مرگ او شد.

او ادامه داد: باور کنید من زن جوان را نمی شناختم و هیچ خصومتی با او نداشتم. به خاطر این ماجرا زندگی ام از هم پاشیده شد و هشت سال از بهترین روزهای زندگی ام را در زندان سپری کردم. عید امسال خیری پیدا شد که حاضر شد مبلغ دیه را بپردازد؛ اما اولیای دم پیگیر پرونده نیستند. من تقاضا دارم تا دادگاه تکلیفم را روشن کند. من از این شرایط خسته شده ام و از قضات یاری می خواهم.

قضات با توجه به شرایط پرونده برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

منبع: اقتصادنیوز

به "قتل ناگهانی زنی ناشناس ؛بلاتکلیفی 8 ساله قاتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل ناگهانی زنی ناشناس ؛بلاتکلیفی 8 ساله قاتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید