پارالمپیکی ها در انتظار شروع اردوهای ملی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، در حالی که مجوز شروع اردوهای ملی در تعداد زیادی از رشته های المپیکی صادر شده، اما هنوز خبری از زمان شروع اردوی ورزشکاران پارالمپیکی نیست.

پارالمپیکی ها در انتظار شروع اردوهای ملی

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ توسعه دهنده ها، شیوع ویروس کرونا به بخش های مختلف کشور ضربه وارد کرد که یکی از این بخش ها، ورزش بود. ملی پوشان زیادی خود را آماده می کردند تا در رقابت های انتخابی المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو شرکت نمایند یا اینکه مجوز در این رویداد را گرفته بودند و خود را آماده حضور در آنها می کردند. البته با تعویق یکساله المپیک و پارالمپیک تا حد بسیار زیادی از میزان تمرینات و حساسیت های حضور در اردو کاسته شد، با این وجود آنها دست از کوشش برنداشته اند تا نماینده ای شایسته برای ورزش ایران باشند.

طی هفته های گذشته و پس از اعتراض و درخواست رشته های المپیکی، ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش مجوز شروع اردوی ملی را صادر کرد. رشته هایی همچون جودو، قایقرانی، هندبال، تیراندازی با کمان، بوکس، تکواندو، ووشو، کشتی و کاراته پس از درخواست هایی که ارائه کردند و پیگیری هایی که از سوی مسئولان وزارت ورزش نیز صورت گرفت، توانستند مجوز استارت اردوهای ملی را بگیرند و بدین ترتیب بیشتر آنها اردوهای خود را از اواخر ماه جاری شروع می نمایند تا ملی پوشان را به رویدادهای مختلف اعزام نمایند.

صدور مجوز برای رشته های المپیکی در حالی است که این کار برای رشته های پارالمپیکی صورت نگرفته و زمان آن نیز معین نیست. بسیاری از ملی پوشان والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تیراندازی، وزنه برداری و ... در حال حاضر فقط به تمریناتی که مربوط به آمادگی جسمانی شان است، اکتفا می نمایند و خبری از تمرینات هماهنگی و فنی و تاکتیکی نیست.

شاید این نکته عنوان گردد که بازی های پارالمپیک یک ماه دیرتر از المپیک شروع می گردد و به همین دلیل هم فرصت برای شروع تمرینات گروهی و زیر نظر مستقیم سرمربی تیم ملی مربوطه وجود دارد، اما هنوز تعدادی از سهمیه های قابل کسب شدن باقی مانده است و ورزشکاران برایباید برای حضور در مسابقات انتخابی آماده شوند.

در این میان مسئله ای هم وجود دارد که مانع از ترغیب مسئولان برای دریافت مجوز تمرینات در شرایط کنونی می گردد. این مسئولان شرایط جسمانی ورزشکاران جانبازان و معلول را دلیل عدم اقدام خود در زمان فعلی عنوان می نمایند، اما به هر حال آنها باید حواسشان به شرایط جسمانی همین ورزشکاران نیز باشد تا از آمادگی دور نشوند.

چند هفته قبل فدراسیون جانبازان و معلولین جلسه ای را با سرمربیان تیم های ملی و انجمن های خود برگزار کرد و برنامه مدنظر آنها را برای زمان تمرینات دریافت کرد. حالا نیز این جلسات به صورت اختصاصی با رشته های مختلف در کمیته ملی پارالمپیک برگزار می گردد تا خروجی آنها در نهایت منجر به تصمیم و اقدام نهایی برای این رشته های افتخارآفرین گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پارالمپیکی ها در انتظار شروع اردوهای ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارالمپیکی ها در انتظار شروع اردوهای ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید