چرنوبیل، بعد از 28 سال

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، حدود 28 سال پیش، حادثه انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل در اوکراین رخ داد، حادثه ای که باعث مرگ ده هزار نفر به صورت مستقیم یا به صورت غیرمستقیم در نتیجه پرتوهای زیان آور آن تا به حال شده است و میزان بروز سرطان را به طرز معنی داری از سال 1986 -زمان وقوع حادثه- بیشتر کرده است.

چرنوبیل، بعد از 28 سال

نیمه عمر موارد رادیواکتیو آزاد شده بسیار طولانی است و میزان پرتوهای زیان آور در برخی از مناطق آنقدر زیاد است که تصور می شود هیچ وقت برای زندگی ایمن نشوند.

اما با این حال در قسمت های محدودی در حاشیه چرنوبیل و شهر کارگری Pripyat که زمانی پذیرای 50 هزار نفر بود، آثار حیات وحش دوباره پدیدار شده است.

و جالب است بدانید که سال هاست که تورهای گردشگری از چرنوبیل هم وجود دارند، از ژانویه سال 2011 دولت اوکراین این تورها را قانونی کرد و حالا می شود با پرداخت 100 یورو یک تور دو روزه به منطقه انجام داد. بنابراین موضوع فیلم هایی مثل Chernobyl Diaries که در سال 2012 ساخته شده، کاملا تخیلی و دور از واقعیت نیستند.

اما افزایش گردشگری باعث شده است که در واقعیت موجود در چرنوبیل، تغییراتی ایجاد شود و حتی عامدانه در برخی از صحنه ها تغییراتی برای افزایش جذابیت صورت گیرد، مثلا پیانویی تخریب شده با طبقه بالای یک ساختمان منتقل شود.

بنابراین برخی از عکس هایی که از این دیزنی لند رادیواکتیو منتشر می شوند، علیرغم جذابیت، حاصل دستکاری صحنه هستند.

در اینجا بد نیست به عکس هایی از دارمون ریشتر از چرنوبیل توجه کنید.

منبع :یک پزشک

منبع: لست سکند

به "چرنوبیل، بعد از 28 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرنوبیل، بعد از 28 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید