آیا کاربران جهانی با واتس اپ خداحافظی می نمایند؟

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، اپلیکیشن های پیغام رسان سیگنال و تلگرام با افزایش یکباره تقاضا در پی تغییر شرایط استفاده از سرویس واتس اپ و واکنش منفی کاربران شبکه اجتماعی نسبت به آن روبرو شدند.

آیا کاربران جهانی با واتس اپ خداحافظی می نمایند؟

واتس اپ که از فناوری رمزنگاری سیگنال استفاده می نماید، چهارشنبه گذشته شرایط استفاده از سرویس جدیدی را مطرح و از کاربران خواست با جمع آوری اطلاعاتشان شامل شماره تلفن و مکان توسط فیس بوک و زیرمجموعه های آن موافقت نمایند.

اگر کاربران تا هشتم فوریه با شرایط جدید استفاده از سرویس واتس اپ موافقت ننمایند، دسترسی به این اپلیکیشن را از دست خواهند داد.

بعضی از فعالان حریم خصوصی در توییتر اقدام واتس اپ که یا جمع آوری اطلاعاتتان را بپذیرید یا بیرون بروید را زیر سوال برده و به کاربران پیشنهاد کردند به اپلیکیشنهایی نظیر سیگنال و تلگرام مهاجرت نمایند.

محبوبیت اپلیکیشن سیگنال روز پنج شنبه یک روز پس از این که الون ماسک، مدیرعامل تسلا در اکانت توییتر خود از این اپلیکیشن پیغام رسان حمایت کرد، رشد بیشتری یافت.

طبق آمار تحلیلی شرکت سنسور تاور، طی روزهای پنج شنبه و آدینه بیش از 100 هزار کاربر سیگنال را به وسیله فروشگاههای برنامه اپل و گوگل دانلود کردند در حالی که تلگرام حدود 2.2 میلیون بار دانلود شد.

بر اساس گزارش رویترز، نصب جدید واتس اپ در هفت روز نخست سال 2021 در مقایسه با هفته پیش از آن 11 درصد کاهش یافت اما همچنان 10.5 میلیون بار در سراسر دنیا دانلود شده است.

شرکت فیس بوک اپلیکیشن پیغام رسان واتس اپ را در سال 2014 خریداری کرد و در سال 2016 به کاربران یک بار فرصت داد گزینه عدم اشتراک اطلاعات این اپلیکیشن با فیس بوک را انتخاب نمایند.

سخنگوی واتس اپ گفت که تغییر اخیر به شرکتها اجازه خواهد داد با استفاده از زیرساخت گسترده تر فیس بوک، چتهای واتس اپ را ذخیره نمایند. با این حال وی معین نکرد علت تصمیم واتس اپ برای انجام چنین تغییری چه بوده است.

طبق گزارش بیزنس اینسایدر، برایان اکتون و جیم کوم، موسسان واتس اپ به ترتیب در سال 2017 و 2018 این شرکت را ترک کردند. اکتون درباره ترک این شرکت که پس از تصمیم برای معرفی تبلیغات در واتس اپ گرفته شد، صحبت کرد و از مردم خواست فیس بوک را حذف نمایند. خروج جیم کوم هم ظاهرا پس از اختلاف با مدیریت شرکت بر سر رویکرد شرکت در زمینه حریم خصوصی کاربران در واتس اپ روی داد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آیا کاربران جهانی با واتس اپ خداحافظی می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کاربران جهانی با واتس اپ خداحافظی می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید