خطیب زاده: صدور قطعنامه در شورای حکام منتفی شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: با کوشش های فرشرده دیپلماتیک در تهران، وین و پایتخت های همه اعضای شورای حکام طرح قطعنامه منتفی شد.

خطیب زاده: صدور قطعنامه در شورای حکام منتفی شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ توسعه دهنده ها، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه در شرح تحول امروز در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: با کوشش های فشرده دیپلماتیک در تهران، وین و پایتخت های همه اعضای شورای حکام و به ویژه سه کشور اروپایی و همچنین همراهی چین و روسیه، طرح قطعنامه منتفی شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: تحول امروز می تواند راستا دیپلماسی را که ایران و آژانس باز کرده اند، حفظ کرده و زمینه را برای اجرای کامل تعهدات از سوی تمامی طرف های برجامی فراهم آورد.

خطیب زاده تاکید نمود: ایران امیدوار است، طرف های مشارکت کننده در برجام بتوانند با استفاده از این فرصت و با همکاری جدی، اجرای کامل برجام از سوی همه را تضمین کنند.

همچنین کاظم غریب آبادی، سفیر و کننده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین هم در این زمینه گفت: در اثر کوشش های گسترده دیپلماتیک، فرایند صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام متوقف شد.

وی ضمن انتقاد از اقدامات با انگیزه های سیاسی و سوءاستفاده از آژانس برای مقاصد چانه زنی، از هوشیاری و تدابیر اعضای آژانس، بویژه شورای حکام و مدیرکل، در کوشش های خود برای جلوگیری از ایجاد تنش های غیر ضروری و حفظ فرصت های موجود برای دیپلماسی، استقبال کرد.

کننده دائم کشورمان افزود: شرحات بیشتری را در این رابطه بعد از نشست امروز شورای حکام ارائه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خطیب زاده: صدور قطعنامه در شورای حکام منتفی شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: صدور قطعنامه در شورای حکام منتفی شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید