رضازاده: امیدوارم رکورد تالاخادزه را یک ایرانی بشکند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک گفت: رکورد ها برای شکسته شدن هستند، اما امیدوارم رکورد فوق سنگین وزنه برداری را دوباره یک ایرانی بشکند.

رضازاده: امیدوارم رکورد تالاخادزه را یک ایرانی بشکند

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ توسعه دهنده ها، حسین رضازاده، دارنده مدال های وزنه برداری در المپیک های سیدنی و آتن در مورد دوری اش از این رشته در سال های اخیر بیان نمود: بعد از اتمام دوران ریاست من در فدراسیون وزنه برداری، آن چنان از ورزش به دور نیستم. همچنان کارمند وزارت ورزش هستم. المپیک یک سالی به عقب افتاد و همچنان 2 سهمیه ای که در وزنه برداری برای ایران وجود دارد، گرفته نشده است.

رضازاده ادامه داد: امیدوارم بچه های تیم ملی 2 سهیمه ما را برای المپیک کسب نمایند و با تمرینات خوبشان خوش رنگ ترین مدال ها را برای کشورمان به دست بیاورند

شکسته شدن رکوردها همواره در ورزش وجود دارد

او درخصوص شکستن رکوردش در سال گذشته توسط لاشا تالاخادزه گرجستانی، گفت: در چندین مسابقه از جمله رقابت های المپیک سیدنی و آتن به لطف خدا و توسل به ائمه عزیز، توانستم رکورد های یک ضرب، دوضرب و مجموع را جابجا کنم و عنوان قوی ترین مرد جهان را برای خودم به دست بیاورم. بعد از 16 سال، رکورد دوضرب من را وزنه بردار گرجستانی شکست. سال 2 14 هم که خودم رئیس فدراسیون وزنه برداری بودم، بهداد سلیمی رکورد یک ضرب من را به نام خودش زد. البته در حال حاضر رکورددار یک ضرب، دوضرب و حتی مجموع، تالاخادزه است. در ورزش و در همه رشته ها، موضوع رکورد شکستن، باب است.

امیدوارم رکورد تالاخادزه را یک ایرانی بشکند

او گفت: مثلا رکورد علی دایی در فوتبال ممکن است شکسته گردد و در همه رشته ها این موضوع احتمال رخ دادن دارد. در دو و میدانی و همه رشته های رکوردی این اتفاق رخ می دهد و هر سال در مسابقات مختلف این موضوع وجود دارد. خود من سال 79 و در المپیک سیدنی یک رکورد 4 ساله که متعلق به روس ها بود، جابجا کردم. به مدت 4 سال روس ها مدال طلای فوق سنگین المپیک را به دست می آوردند و عنوان قوی ترین مرد جهان را برای خودشان می کردند. رکورد من نیز بعد از 16 سال شکسته شد. حالا امیدوارم ورزشکاران ایرانی که با غیرت هستند و رکورد های خوبی را به جا می گذارند، از آن ها حمایت گردد تا آن ها هم رکورد هایی را به نام ایران و برای ایران به جا بگذارند. من در هر مسابقاتی که شرکت می کردم، می گفتند، رضازاده از ایران برنده شده است و افتخار آن برای ایران بود. امیدوارم در وزنه برداری هم این رکورد دوباره توسط یک ایرانی شکسته گردد.

کیانوش رستمی باید با تمرینات گروهی به کارش ادامه بدهد

رئیس سابق فدراسیون وزنه برداری درخصوص شرایط ملی پوشان حال حاضر، به خصوص کیانوش رستمی، گفت: کیانوش وزنه بردار خوب و قابلی است. با تمریناتی که خودش برگزار می کرد، مدال المپیک را به دست آورد. وزنه های خیلی خوبی در این سال ها از رستمی شاهد بودیم. کیانوش هم حالا باید با تمرینات خوب و التبه دسته جمعی کارش را ادامه بدهد، چرا که سن ورزشکار وقتی بالا می رود، به لحظه خداحافظی از ورزش حرفه ای نزدیک می گردد. امیدوارم برای این المپیک کیانوش هم سهمیه اش را بگیرد و هم خوشرنگ ترین مدال را به دست بیاورد. چرا چند سالی است که مردم از من می پرسند چرا کیانوش مدال نمی آورد.

منبع : باشگاه وبلاگ توسعه دهنده ها

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضازاده: امیدوارم رکورد تالاخادزه را یک ایرانی بشکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضازاده: امیدوارم رکورد تالاخادزه را یک ایرانی بشکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید