شیوع کرونای انگلیسی در لرستان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کرونای انگلیسی در داخل استان در حال گردش است و شیوع آن نگرانی های زیادی را ایجاد می کند.

شیوع کرونای انگلیسی در لرستان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها لرستان، دکتر مریم کوشکی مطرح نمود: در شرایط موجود تنها راه پیشگیری و مبارزه با کرونای جهش یافته رعایت پروتکل های بهداشتی با دقت بیش تر است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: سرعت انتشار ویروس کرونای جهش یافته بسیار بیشتر از کرونای معمولی است.

معاون بهداشت دانشگاه شرح داد: از این به بعد باید هر ابتلا را از نوع ویروس جهش یافته تلقی کرده و با تمرکز و دقت بالا مراقبت های لازم را در نظر بگیریم.

دکتر کوشکی با تأکید بر عدم حضور در مکان های شلوغ تا حد امکان و رعایت فاصله اجتماعی، ابراز کرد: برای پیشگیری بهتر است در مکان های پرازدحام علاوه بر ماسک های معمولی از ماسک های پارچه ای به صورت توامان استفاده کنیم.

وی با بیان این که خطر جدی است، گفت: رعایت فاصله بین افراد حداقل به اندازه یک متر و نیم حتما از طرف شهروندان رعایت شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان مطرح نمود: ایام نوروز پیش رو بسیار حیاتی و سرنوشت ساز خواهند بود.

وی اضافه نمود: دید و بازدیدهای نوروز می تواند منجر به یک طغیان مرگ بار بیماری شود.

دکتر کوشکی تأکید کرد: مردم باید در این ایام مانند سال گذشته و حتی شدیدتر دید و بازدیدها را منتفی و یا به صورت مجازی انجام دهند.

معاون بهداشت دانشگاه گفت: کرونای جهش یافته بچه ها و نوجوانان را بسیار بیش تر از کرونای معمولی درگیر می کند.

وی ادامه داد:خانواده ها بهتر است برای سلامت فرزندان خود هم که شده حضور در مکان های عمومی را محدود و دید و بازدید نوروز را منتفی کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان شرح داد: در خصوص محدودیت های کرونایی در جلسه آینده ستاد استانی مبارزه با کرونا در استانداری لرستان تصمیم گیری خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شیوع کرونای انگلیسی در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونای انگلیسی در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید