فیسبوک در آستانه متهم شدن به نقض قوانین ضد انحصاری

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، خبرگزاری خبرنگاران- طی فاش شدن تحقیقی فیسبوک به جرم نقض قوانین ضد انحصاری با شکایتی از سوی دادستان های ایالتی آمریکا رو به رو خواهد شد.

فیسبوک در آستانه متهم شدن به نقض قوانین ضد انحصاری

به گزارش خبرگزاری وبلاگ توسعه دهنده ها، دادستان کل واشنگتن باب فرگوسن به دلیل عدم رعایت قوانین تبلیغات سیاسی، شکایتی را علیه فیسبوک و گوگل ارائه داد. طبق قانون واشنگتن، تبلیغ کنندگان تجاری که در طول رقابت های انتخاباتی، تبلیغات سیاسی ارائه می دهند، باید اسناد و دفاتر حسابداری که برای بازرسی عمومی باز است را نگهداری کنند.

مقامات فدرال سال گذشته پس از موافقت شرکت فیسبوک با پرداخت 5 میلیارد دلار برای حل و فصل تحقیقاتی دولتی در مورد یک سری رسوایی های حریم خصوصی، تحقیق ضد انحصاری خود را در فیسبوک آغاز کردند. محققان در بیانیه اعلام کردند: فیسبوک ممکن است داده های کاربران خود را در معرض خطر قرار دهد و قیمت تبلیغاتی که در پیام رسان ها و دیگر برنامه های این شرکت انجام می شود را افزایش دهد.

بعد از فاش شدن نتیجه تحقیق، فیسبوک با نقدها ناظران در سراسر کشور روبه رو شد که معتقدند این شرکت گستاخانه تلاش کرده امپراتوری دیجیتال خود را به گونه ای گسترش دهد که رقابت با دیگر شرکت ها را تضعیف کند و میلیاردها کاربر خود را با خدمات ضعیف، از جمله ضعف در محافظت از حریم خصوصی کاربران، روبرو کند. فیسبوک با قاطعیت این اتهامات را رد کرد، اما استدلال های این شرکت خبر از یک نبرد احتمالی حقوقی طولانی بین غول فناوری (فیسبوک) و مجریان ضد انحصاری ایالتی و فدرال را می دهد که سعی می کنند مجازات های شدیدی را برای اقدامات تجاری فیسبوک تعیین کنند.

فیسبوک در صورت مجرم شناخته شدن چه مبلغی را باید پرداخت کند؟

سخنگوی فیسبوک گفت: موفقیت برنامه های پرطرفدار اینستاگرام و واتس اپ در گرو سرمایه گذاری میلیاردی شرکت فیسبوک است. دادستان کل ادعا می کند که فیسبوک و گوگل اطلاعات تبلیغات سیاسی را که از طریق سیستم عامل های آنلاین خود حمایت می شود، در صورت درخواست اعضای عمومی منتشر نکرده است که در این صورت اگر مجرم شناخته شود، شرکت ها می توانند به دلیل عدم حفظ اطلاعات مورد نیاز در مورد تبلیغات سیاسی حمایت شده در انتخابات ایالت واشنگتن از سال 2013 تا 2018، به مجازات 000 10 دلاری در برابر تخلف روبرو شوند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "فیسبوک در آستانه متهم شدن به نقض قوانین ضد انحصاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک در آستانه متهم شدن به نقض قوانین ضد انحصاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید