لزوم پرهیز از حدس غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، روابط عمومی شورای نگهبان در اطلاعیه ای بر لزوم پرهیز از برآورد غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان تاکید کرد.

لزوم پرهیز از حدس غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، در پی انتشار برخی اخبار کذب در خصوص دلایل رد صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روابط عمومی شورای نگهبان اطلاعیه ای صادر کرد.

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

طی امروز و روزهای گذشته اخبار و مطالب مختلفی نسبت به دلایل عدم تأیید صلاحیت داوطلبان انتخابات منتشر می گردد که عموماً کذب و بی اساس است. هرچند شورای نگهبان بارها از مسئولان، فعالان سیاسی و رسانه ها درخواست کرده است که در خصوص نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان و دلایل عدم تأیید افراد از برآورد های غیر مستند خودداری ورزند، اما با اینحال شاهد تکرار این ادعاها در فضای عمومی کشور هستیم.

شورای نگهبان ضمن تکذیب و عدم تأیید مطالب منتشرشده و تأکید بر اینکه تأیید صلاحیت داوطلبان مبتنی و مستند به مواد 28، 29 و 30 قانون انتخابات و ادله ابرازی از مراجع ذی صلاح می باشد، همچون گذشته از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، درخواست می کند از هرگونه اظهارنظر و برآورد غیرمستند، انتشار شایعات بی اساس و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان که باعث نگرانی افکار عمومی می گردد، خودداری نمایند و اعلام می دارد حق این نهاد در پیگیری قضایی موارد نقض قانون از جمله نشر اکاذیب محفوظ می باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم پرهیز از حدس غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم پرهیز از حدس غیرمستند درباره بررسی صلاحیت ها و انتساب مطالب دروغ به شورای نگهبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید