مهم ترین جوایز فیلم آسیا به دزدان فروشگاه و سوختن رسید

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، فیلم های دزدان فروشگاه (Shoplifters) و سوختن (Burning) برندگان اصلی سیزدهمین دوره از جوایز فیلم آسیا بودند.

مهم ترین جوایز فیلم آسیا به دزدان فروشگاه و سوختن رسید

در این دوره از مراسم، درام خانوادگی هیروکازو کورئیدا پیروز شد جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد در حالی که لی چانگ-دونگ برای فیلم سینمایی سوختن برنده جایزه بهترین کارگردانی شد.

دزدان فروشگاه پیش از این پیروز شده بود نخل طلای جشنواره کن را هم در سال 2018 تصاحب کند و از جمله آثار تحسین شده سال میلادی گذشته بود.

گرچه فیلم سینمایی سایه (Shadow) پیروز نشد دو جایزه اصلی را به خود اختصاص دهد اما از نظر تعداد جوایز پیشتاز مراسم بود. سایه چهار جایزه به خانه برد تا ژانگ ییمو فیلم ساز مشهور چینی دست پر از جشنواره بیرون برود.

فیلم حماسی ییمو که پر از تصاویر چشم گیر هنرهای رزمی است چهار جایزه فنی بهترین طراحی صحنه، بهترین طراحی لباس، بهترین فیلم برداری و بهترین تدوین را به دست آورد. ییمو در سال های گذشته پیروز شده جوایزی چون خرس طلایی جشنواره برلین و شیر طلایی جشنواره ونیز را به دست آورد و از این نظر در میان فیلم سازان مشهور آسیا واقع شده است.

سامال یسلیامووا برای فیلم آیکا (Ayka) به عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی زن جوایز فیلم آسیا انتخاب شد؛ جایزه ای که برای همین نقش در جشنواره فیلم کن هم به او رسیده بود. کوجی یاکوشو نیز برای بازی در فیلم خون گرگ ها (The Blood of Wolves) به عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برگزیده شد.

گرچه فیلم سینمایی سوختن اثر لی چانگ-دونگ تنها در یکی از رشته هایی که نامزد دریافت جایزه در آن ها بود پیروز به کسب جایزه شد اما کارگردان این فیلم، جایزه یک عمر دستاورد را هم تصاحب کرد.

جوایز فیلم آسیا از سال 2007 تا کنون هر ساله برای گرامی داشت هنر سینما در آسیا برگزار می گردد. بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که این مراسم در سال های گذشته برنده ایرانی هم داشته و اصغر فرهادی در دوره ششم جوایز فیلم آسیا بخاطر فیلم جدایی نادر از سیمین پیروز شده جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کند. در عین حال فیلم جدایی نادر از سیمین به عنوان بهترین فیلم دوره ششم جوایز فیلم آسیا انتخاب شد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "مهم ترین جوایز فیلم آسیا به دزدان فروشگاه و سوختن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین جوایز فیلم آسیا به دزدان فروشگاه و سوختن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید