وزیر بهداشت: مردم از ما واکسن برکت می خواهند

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، وزیر بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشکی با اشاره به سرعت عمل محققان کشورمان در تامین تجهیزات و فراوری واکسن کرونا بیان کرد که بستر برای ساخت واکسن های تازه در کشور فراهم است و طبق آنالیز های علمی، واکسن کوو برکت از کم عارضه ترین واکسن های کرونا در دنیا است.

وزیر بهداشت: مردم از ما واکسن برکت می خواهند

به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از شهرک دارویی برکت و کارخانه فراوری واکسن کرونا وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان ساوجبلاغ به وبلاگ توسعه دهنده ها گفت: امروز گروه دارویی برکت آخرین فناوری روز دنیا را در زمینه فراوری دارو و واکسن در کشور از جمله شهرک دارویی برکت ساوجبلاغ فراهم نموده که اقدامی بی بدیل است.

وی ادامه داد: جوانان دانشمند کشورمان امکاناتی در مجموعه برکت ایجاد نموده اند که موجب قوت قلب برای مردم است زیرا ما در شرایط تحریم و تهدید قرار داریم و تامین این امکانات موجب شده تا ما بتوانیم برای هر شرایطی خودکفا باشیم .

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با یادآوری این نکته که اکنون 97 درصد داروهای مورد احتیاج کشور در داخل تامین می گردد، گفت : سه درصد داروها مربوط به بیماری های خاص بوده و وارداتی است .

عین اللهی اضافه کرد: کوشش ها بر این است تا توسعه تجهیزات از جمله کارهای زیربنایی برکت ، زمینه برای تامین 100 درصدی داروها در داخل انجام گردد.

وی با کم نظیر توصیف کردن مجموعه امکات و مراکز فراوری دارو شهرک دارویی برکت شهرستان ساوجبلاغ گفت : این مجموعه با جذب شرکت های تازه در کوشش برای تامین داروهای مورد احتیاج کشور است.

87 درصد جمعیت کشور حداقل یک دز واکسن دریافت نموده اند

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه تا به امروز 115 میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است ، گفت : در این مدت 87 درصد جمعیت هدف حداقل یک دز واکسن و 76 درصد 2 دز واکسن دریافت نموده اند ضمن آنکه نوبت سوم واکسیناسیون نیز در حال اجرا است.

عین اللهی گفت: امروزه این امکانات در کشور فراهم شده که هر سویه تازه کرونا در دنیا شیوع پیدا کند ، زمینه برای ساخت واکسن آن در ایران داریم .

وی با بیان اینکه عدم توزیع مساوی واکسن سبب شیوع سویه تازه کرونا اومیکرون در دنیا شده است ، گفت : این ویروس از سرعت بالای انتشار برخوردار است .

مردم پروتکل ها را جدی بگیرند

وزیر بهداشت و درمان با تاکید بر انجام واکسیناسیون در کشور به وسیله مردم گفت: انتظار می رود مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمعات مانع توسعه اومیکرون در کشور شوند.

وی تاکید نمود که انجام دز سوم واکسن کرونا 70 تا 80 درصد از ابتلا به اومیکرون جلوگیری می نماید.

وزیربهداشت و درمان در سفر یک روزه خود به استان البرز از بخش های مختلف شهرک دارویی برکت ساوجبلاغ بازدید کرد.

این شهرک دارای 57 شرکت داروسازی فعال است .

منبع: فرارو

به "وزیر بهداشت: مردم از ما واکسن برکت می خواهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: مردم از ما واکسن برکت می خواهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید