پرونده استیضاح ترامپ به سنا می رود

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، کاخ سفید در بیانیه ای گفته اطمینان دارد استیضاح ترامپ در مجلس سنا رای نخواهد آورد. ترامپ دیروز چندین نوبت واکنش خشمگینانه نشان داد.

پرونده استیضاح ترامپ به سنا می رود

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

مجلس نمایندگان آمریکا با رای اکثریت دموکرات خود با تصویب طرح استیضاح دونالد ترامپ، پفراینده او را به مجلس سنا فرستاد.

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه روز چهارشنبه (28 آذر) پفراینده استیضاح ترامپ را بررسی کرد و پس از یک جلسه طولانی بحث و بررسی، در رای گیری نهایی همان گونه که پیش بینی می شد اکثریت دموکرات این مجلس با تصویب 2 بند اتهامی طرح استیضاح، پفراینده را برای بررسی به مجلس سنا فرستاد.

ترامپ در طرح استیضاح به سوء استفاده از قدرت و کارشکنی در فرایند تحقیقات کنگره متهم شده است و اعضاء دموکرات مجلس نمایندگان به ترتیب با 230 و 229 رای مثبت، هر دو عنوان اتهامی ترامپ را تصویب کردند. در مقابل 197 عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان به بند نخست اتهام و 198 نماینده این حزب به بند دوم اتهام ترامپ (کارشکنی در کار کنگره) رای منفی دادند.

نتیجه رای استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا به دو بند اتهامی ترامپ / نیویورک تایمز

بر اساس برنامه ریزی ها تا 1 ماه دیگر مجلس سنا برای بررسی پفراینده استیضاح ترامپ تشکیل جلسه می دهد. در این جلسه رییس دیوان عالی آمریکا به عنوان رییس (قاضی) و 100 سناتور عضو مجلس به عنوان اعضای هیات منصفه درباره 2 بند اتهامی استیضاح ترامپ نظر خواهند داد.

پیش بینی می شود با توجه به اکثریت جمهوریخواه مجلس سنا، این استیضاح در مجلس سنا رای نیاورد و ترامپ در مسند قدرت باقی بماند.

ترامپ دیروز چندین توییت خشم آگین علیه جلسه استیضاح مجلس نمایندگان نوشت و نمایندگان حزب دموکرات و چپگراهای این حزب را به کودتا علیه رای مردم آمریکا متهم کرد.

ترامپ همچنین در سخنرانی در جمع هزاران حامی خود در ایالت میشیگان بار دیگر به فرایند استیضاح خود در مجلس نمایندگان و دموکرات های کنگره حمله کرد.

سخنرانی چهارشنبه شبِ ترامپ همزمان با رای گیری پفراینده استیضاح در کنگره در جمع حامیانش در ایالت میشیگان/ سی ان ان

کاخ سفید نیز پس از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن فرایند استیضاح رییس جمهوری آمریکا، این اقدام را نقطه اوج یکی از شرم آورترین برهه های سیاسی در تاریخ کشور توصیف کرد.

کاخ سفید در این بیانیه تاکید کرده اطمینان دارد ترامپ در ادامه فرایند استیضاح، در مجلس سنا از تمامی اتهامات تبرئه خواهد شد.

ترامپ سومین رییس جمهوری از میان 45 رییس جمهوری تاریخ آمریکا است که استیضاح می شود.

پیش از او اندرو جانسون (سال 1868) و بیل کلینتون (سال 1998) نیز استیضاح شده بودند که البته استیضاح هر دو رییس جمهوری ناکام مانده و رای نیاورده بود.

تا به امروز هیچ رییس جمهوری در تاریخ آمریکا با رای کنگره برکنار نشده است؛ تنها ریچارد نیکسون در سال 1974 پیش از رای گیری کنگره درباره طرح استیضاحش از مقام خود استعفا کرد.

-

بیشتر بخوانید

اولین جلسه علنی استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا (+عکس)

ترامپ پادشاه نیست: حکم 120 صفحه ای قاضی فدرال آمریکا علیه رییس جمهوری

ترامپ به جلسه استیضاح نمی رود

واکنش ترامپ به تصویب استیضاح: اتفاقی رخ نداد

آغاز رای گیری درباره استیضاح ترامپ

--

منبع: عصر ایران

به "پرونده استیضاح ترامپ به سنا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده استیضاح ترامپ به سنا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید