کشف استخوان های انسانی 45 هزار ساله

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، باستان شناسان به تازگی پیروز به کشف استخوان های انسانی شدند که حدود 45 هزار سال قدمت دارد.

کشف استخوان های انسانی 45 هزار ساله

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ توسعه دهنده ها به نقل از دیلی میل، باستان شناسان به تازگی پیروز به کشف استخوان های انسانی شدند که حدود 45 هزار سال قدمت دارد.

استخوان های انسانی در یک غار در بلغارستان پیدا شده؛ این اولین شواهد مستقیمی است که تا به امروز برای انسان های مدرن در اروپا یافت شده است.

علاوه بر استخوان های انسانی، تعدادی از دندان های حیوانات نیز کشف شده که به نظر می رسد به عنوان زیور آلات شخصی کاربرد داشته اند.

این یافته های مهم نشان می دهد که مهاجرت بشر حدود 45 هزار سال پیش به اروپا رسیده است.

تجزیه و تحلیل بقایای فسیل شده انسان نشان می دهد که ساکنان غار مرتباً گوسفند و گوزن شکار و دندان های حیوانات را نیز به لوازم جانبی تبدیل می کردند؛ کاری که نئاندرتال ها نیز انجام داده اند.

در این مکان چندین دندان خرس نیز کشف شد؛ یک دندان کاملاً انسانی بود، اما بقیه تحت آزمایش های دقیق آزمایشگاهی قرار گرفتند تا اسکن شوند و معین گردد که دقیقا متعلق به انسان یا حیوان است.

این نتایج که در مجله Nature Ecology & Evolution منتشر شده، نشان می دهد که بعضی از استخوان ها متعلق به بیسون، گوزن و حیوانات دیگر است، در حالی که بعضی دیگر به طور قطع انسانی بودند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف استخوان های انسانی 45 هزار ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف استخوان های انسانی 45 هزار ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید