این چای را بنوشید تا دیرتر پیر شوید!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، مجله دلتا/ بعضی از خواص چای سبز یاری به کاهش وزن، پیشگیری و درمان سرطان، مسائل قلبی، بیماری های قلبی عروقی، سطح کلسترول بالا، رماتیسم و ورم مفاصل، عفونت، پوسیدگی دندان و بسیاری دیگر است.

این چای را بنوشید تا دیرتر پیر شوید!

جلوگیری از پیری زودرس

کار اصلی آنتی اکسیدان ها خنثی کردن اکسیدان ها یا رادیکال های آزاد موجود در بدن است و چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است.

چای سبز ایمنی بدن را بالا می برد

تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور منظم چای سبز می نوشند تحت خطر باکتری های رایج و عفونت های ویروسی به آسانی افرادی که چای سبز را در رژیم ندارند، نیستند. چای سبز قدرت سیستم ایمنی بدن را بالا می برد. Catechins موجود در چای سبز از اتصال به دیواره های سلول به منظور عفونی سازی سلول ها توسط باکتری ها و ویروس ها جلوگیری می نماید.

کاهش کلسترول

چای سبز به دلیل داشتن خاصیت قلیایی، می تواند به کاهش موثر سطح کلسترول یاری کند.

بهبود شرایط قلبی و عروقی

ترکیبات مخصوصی در چای سبز از غلظت خون جلوگیری می نماید بنابراین شانس تصلب شراین، لخته شدن و همچنین سکته قلبی و مغزی را کاهش می دهد.

بیماری دیابت را کنترل می نماید

اگر چای سبز با شکر خورده نگردد، خاصیت قلیایی آن به کاهش سطح گلوکز خون یاری می نماید. به علاوه ویژگی های آنتی اکسیدان و جمع کنندگی چای سبز سلامتی خوب و عملکرد بهتر پانکراس را تامین می نماید. بهبود عملکرد پانکراس به معنی ترشح مرتب تر و موثر تر انسولین و متعاقبا بهبود تجزیه و جذب شکر است. افزایش عملکرد موثر می تواند از آغاز بیماری دیابت جلوگیری کند.

کاهش وزن

ممکن است باور نکنید اما چای سبز در کاهش وزن نیز به افراد یاری می نماید به این طریق که مقدار متابولیسم بدن را بالا می برد و بنابراین مصرف چربی ذخیره شده در بدن را افزایش می دهد. اخیرا چای سبز جایگزین نوشیدنی های دیگر شده است زیرا به کاهش وزن یاری می نماید و این بدان دلیل است که چاقی هنوز هم مسئله ای حاد است. خوردن یک یا دو فنجان چای هر روز صبح باعث کاهش وزن، تا چند کیلو در طول یک هفته یا بیشتر می گردد.

درمان جوش صورت

استفاده از چای سبز به صورت موضعی تأثیر بسیار محسوسی بر شرایط جوش ها دارد. گفته می گردد که مصرف خوراکی آن هم برای درمان آکنه ها مفید است؛ ولی هنوز مدارک محکم علمی برای این گفته وجود ندارد.

این ماده ساخت چربی پوست، التهاب و رشد باکتری ها را در پوست های مستعد جوش کاهش می دهد. از آنجا که این موارد عوامل اصلی بروز جوش محسوب می شوند، این یافته ها برای درمان آکنه در آینده بسیار جالب هستند.

منبع: همگردی

به "این چای را بنوشید تا دیرتر پیر شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این چای را بنوشید تا دیرتر پیر شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید