خارج کردن توده مو 1.5 کیلوگرمی از شکم کودک!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران (پانا) - والدین هندی که به دلیل درد شکم کودک خود، او را به بیمارستان منتقل نموده بودند با صحنه ای عجیب روبرو شدند.

خارج کردن توده مو 1.5 کیلوگرمی از شکم کودک!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، جراحان هندی روز پنجشنبه در یک عمل جراحی نادر توده ای مو را از شکم کودک 5 ساله اهل این کشور خارج کردند. در این عمل جراحی که حدود یک ساعت به طول انجامید پزشکان یک توده مو 1.5 کیلوگرمی را از شکم کودک بیرون آوردند. والدین کودک پس از شکایت کودک از درد شکم او را به بیمارستانی در شهر چاندیگراه واقع در شمال هند منتقل نموده بودند.

پزشکان پس از انجام آزمایش متوجه شدند که کودک به عارضه نادر تریکوبزوار (trichobezoar) مبتلا است. آزمایشات پزشکی نشان داد که مو های خورده هضم نشده یک توپ مو را در داخل معده این کودک ایجاد نموده است. والدین کودک به پزشکان گفتند که این کودک با وجود کوشش آن ها برای ترک عادت خوردن مو، حدود 2.5 سال بود که اقدام به خوردن مو های خود می کرد.

دکتر ویوِک بهادو و تیم پنج نفره او این عمل جراحی را انجام دادند. این تیم جراحی در سرانجام پیروز شد این توده مو را از بدن کودک خارج کند. دکتر بهادو در این باره گفت: والدین کودک کوشش کردند تا مانع عادت دختر خود در خوردن مو شوند، حتی آن ها مو های این کودک را کوتاه کردند، اما این دختر اقدام به خوردن مو های دیگران می کرد. معده کودک پر از مو بود و به همین علت این دختر از اشتها افتاده بود.

شرایط این دختر پس از عمل جراحی مساعد گزارش شده است. لازم به ذکر است؛ تریکوبزوار به توده ای از مو های هضم نشده در دستگاه گوارش گفته می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خارج کردن توده مو 1.5 کیلوگرمی از شکم کودک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارج کردن توده مو 1.5 کیلوگرمی از شکم کودک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید