خبرنگاران استفاده از راهکارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تهران - خبرنگاران - وزیر نفت با اشاره به شدت مصرف انرژی بالا در کشور گفت: افزایش بازدهی انرژی بدون ایجاد خلل در رفاه مردم ضروری است و راهکارهای غیرقیمتی مؤثر در این زمینه از جمله بهره مندی از سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) مورد توجه واقع شده است.

خبرنگاران استفاده از راهکارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی

به گزارش روز شنبه پژوهشگاه صنعت نفت، بیژن زنگنه در بازدید از پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه و در حاشیه امضای قرارداد تجاری سازی محصولات میکروسی اچ پی در این مجموعه، افزود: گازی که تولید می شود، به سادگی قابل افزایش نیست و از سوی دیگر، هم اکنون با راه چاره های قیمتی که از مؤثرترین روش ها برای مدیریت مصرف انرژی است نمی توان پیش رفت و باید به دنبال راه چاره های غیرقیمتی بود که سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) و استانداردسازی موتورخانه ها و بخاری های منازل مسکونی از جمله آنهاست.

وی تفاوت مصرف انرژی را در دو فصل زمستان و تابستان بالغ بر 350 میلیون مترمکعب گاز در روز عنوان کرد و گفت: این مقدار افزایش مصرف در ایام سرد سال، فشار زیادی بر شبکه گازی کشور وارد می کند. به همین منظور باید بدون آنکه رفاه مردم آسیب ببیند، مصارف گرمایشی کنترل شود.

زنگنه ادامه داد: در خصوص چگونگی فعالیت ها در حوزه سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) با چند شرکت دانش بنیان مذاکراتی داشته ایم و امیدواریم زمینه پیشبرد این مذاکرات فراهم شود.

وزیر نفت به برخی دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت نظیر سیستم های اندازه گیری آلاینده ها و رفع آلایندگی خاک نیز اشاره کرد و پس از بازدید از پردیس انرژی و محیط زیست گفت: شاهد دستاوردهای خوبی در پژوهشگاه هستیم و امیدوارم در سال جدید که سال جهش تولید نامگذاری شده است، فعالیت ها با اراده و امید بیشتر دنبال شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استفاده از راهکارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استفاده از راهکارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید