خبرنگاران هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، تبریز - خبرنگاران - مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت، هوای تبریز امروز دوشنبه برای گروه های حساس ناسالم است

خبرنگاران هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش این مرکز، میانگین 24 ساعت گذشته شاخص آلودگی هوای این کلانشهر براساس ذرات 2.5 میکرون برابر 123 است که شرایط ناسالم برای گروههای حساس محسوب می گردد.

در اطلاعیه این مرکز به افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و بچه ها توصیه شده است که از فعالیت طولانی و سنگین در خارج از منزل خودداری نمایند.

در این اطلاعیه از مردم تبریز خواسته شده است که استفاده از وسایل نقلیه عمومی را در اولویت قرار داده و از تردد غیرضروری با خودروی شخصی در سطح شهر پرهیز نمایند.

براساس اعلام مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی هوای تبریز دیروز نیز ناسالم بود.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منو کسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد نموده و شرایط آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می دهد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای تبریز برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید