رتبه بندی خوابگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، دکتر محمدرضا فراهانی اضافه نمود: این رتبه بندی خوابگاهی بر اساس استاندارد سازی اجرا شده است و به زودی به انتها می رسد و به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد.

رتبه بندی خوابگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد

به گزارش مهر، اجرای طرح اعتبارسنجی و رتبه بندی خوابگاه های ملکی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از جمله برنامه های معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت است.

بر اساس این طرح اعتبارسنجی خوابگاه ها بر اساس 5 محور شهرسازی، معماری، عمرانی، تاسیسات و تجهیزات صورت می گیرد.

این اعتبارسنجی فقط شامل خوابگاه های ملکی، مجردی و وقفی دانشگاه های علوم پزشکی است و خوابگاه های خودگردان و استیجاری و متاهلین را شامل نمی گردد.

هر یک از محورهای 5گانه شاخص اعتبارسنجی خوابگاه ها دارای زیرشاخه های معیار اعتبارسنجی خوابگاه ها و چک لیست های معین شده هستند که تمامی خوابگاه های دانشجویی بر اساس آنها رتبه بندی می شوند.

کیفیت بافت شهری پیرامون محیط های خوابگاهی، طراحی خوابگاه استاندارد، استحکام بنا، انطباق با دستورالعمل ایمنی خوابگاه ، تطبیق با مقررات ملی ساختمان و تجهیزات رفاهی را از جمله معیارهای معین شده برای اعتبارسنجی و رتبه بندی خوابگاه ها است.

شهرسازی به عنوان یکی از محورهای اصلی اعتبارسنجی خوابگاه ها، دارای معیاری تحت عنوان کیفیت بافت شهری پیرامون است. این معیار، دارای دو چک لیست شرایط فرهنگی- اجتماعی و شرایط امنیتی خوابگاه ها است.

شرایط امنیتی، ضوابط خوابگاه استاندارد، دارا بودن طراحی خوابگاهی، دارا بوده نقش سازه تایید شده نظام مهندسی، تاییده پایداری لرزه ای از مراجع ذی صلاح، مشخصات ساختمان خوابگاه، تامین تاسیسات برقی، مکانیکی ساختمان، آسانسورها و پله های برقی خوابگاه، نوع لوله کشی گاز طبیعی ساختمان و همچنین امکانات رفاهی فردی و عمومی از جمله این چک لیست ها برای معین اعتبارسنجی خوابگاه های دانشجویی است.

خوابگاه های دانشجویی بر اساس معیارها و چک لیست های معین شده، در 4 سطح رتبه بندی می شوند.

منبع: ویکی گرام

به "رتبه بندی خوابگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی خوابگاه های علوم پزشکی اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید