روسیه از مرگ البغدادی مطمئن نیست ، دلایل مسکو

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، آمریکا مرگ البغدادی را خاطرنشان کرد، نیروهای عراقی و کرد سوریه نیز هر کدام به نوبه خود از سهم شان در کشته شدن رهبر داعش خبرهایی منتشر کردند اما به رغم این موارد، روسیه مطمئن نیست که این اخبار درست باشد. آنها چند دلیل دارند.

روسیه از مرگ البغدادی مطمئن نیست ، دلایل مسکو

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، دفتر ایرنا در مسکو در مورد عدم اطمینان روسیه از مرگ البغدادی گزارشی بدین شرح فراوری نموده است: با وجود آنکه گروه تروریستی داعش مرگ ابوبکر البغدادی رهبر خود در جریان حمله آمریکا را تایید نموده است و واشنگتن نیز تبلیغات گسترده ای را برای خارق العاده نشان دادن اقدام خود در سوریه به راه انداخته است اما مقامات و صاحبنظران روس علاوه بر اینکه باور ندارند آمریکایی ها راست می گویند به این نکته اشاره دارند که اگر هم ادعای آمریکایی ها درست باشد باز هم به واقعیت موجود یعنی تداوم جنگ با داعش خاتمه نداده است.

  • داعش مرگ البغدادی را تائید کرد

به گفته مقام های روس، شواهدی که مرگ البغدادی را در حمله آمریکا اثبات کند در دسترس نیست و آنچه کاخ سفید و پنتاگون به عنوان مدرک مرگ رهبر داعش را ارائه می نمایند نمی توان به عنوان سندی معتبر پذیرفت به ویژه این که واشنگتن پیشتر حداقل چهار بار مدعی شده بود که رهبر داعش را از پا درآورده است.

  • شواهد و اطلاعات ژنتیکی برای اثبات مرگ البغدادی در دست نیست

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه آدینه بیان کرد که روسیه نمی تواند مرگ ابوبکر البغدادی رهبر داعش را بپذیرد. سرگئی نارشکین که در جمع وبلاگ توسعه دهنده ها سخن می گفت، دلیل اصلی شک و تردید روسیه را چنین شرح داد: ما شواهد ژنتیکی در اختیار نداریم که بتوان با استناد به آن با اطمینان 100 درصد گفت که آمریکا البغدادی را از پا درآورده است.

  • اخباری دیگر درباره رهبر داعش؛ DNA تکلیف را روشن می نماید
  • آمریکا مدرکی ارایه ننموده است

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز که یک روز پس از اعلام قتل البغدادی توسط آمریکا درباره آن اظهار نظر کرد، گفت: مسکو تاکنون شواهد رسمی برای اثبات مرگ البغدادی از آمریکا دریافت ننموده است. وی گفت: تا زمانی که آمریکا به روسیه مدرک و سند معتبری ارایه نکند مسکو نمی تواند مرگ البغدادی را تایید کند.

  • اظهارات درخصوص نحوه کشتن البغدادی متناقض است

ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز در این مورد گفت: از آنجا که مدارک موثقی مبنی بر کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش وجود ندارد و هریک از طرف های مدعی مشارکت در این عملیات چیز متفاوتی می گویند، کل ماجرا زیر سوال رفته است.

وی گفت: تاکنون اطلاعات موثقی مبنی بر اجرای پیروز عملیات نظامی آمریکا در منطقه تحت کنترل ترکیه در محدوده امن ادلب برای کشتن رهبر گروه تروریستی داعش دریافت ننموده ایم ضمن اینکه افزایش شمار کشورهایی که گویا در این عملیات شرکت نموده اند و هر یک جزییات متناقض بیان می نمایند باعث بروز شک و تردید در واقعیت این عملیات و پیروزیت آن می گردد.

  • فیلم | خانه ابوبکر بغدادی که با هواپیمای جنگی ویران شد
  • آمریکا در دروغگویی شهره همگان است

کنستانین کاساچیف رئیس کمیسیون امور بین الملل شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) دروغ های بی شمار مقامات واشنگتن در مورد مسائل مختلف را دلیل بروز تردید در کشته شدن البغدادی می داند.

وی در واکنش به خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی، ادعای آمریکایی ها را شرم آور خواند و گفت: برای پنجمین بار است که آمریکایی ها مدعی می شوند سرنموده گروه تروریستی داعش را از پا درآورده اند.

کاساچیف اضافه کرد: همه از تضعیف گروه های تروریستی بین المللی استقبال می نمایند با این حال اولین چیزی که ما را آزار می دهد، پیشینه خبرهای آمریکایی ها درباره این موضوع است.

  • فیلم ویدئویی پنتاگون قتل البغدادی را اثبات نمی نماید

سرگئی گونچاروف رئیس افتخاری انجمن کهن سربازان گروه آلفا واحد ویژه ضدترور سازمان امنیت فدرال روسیه (ف. اس. ب) نیز معتقد است که فیلم ویدئویی که پنتاگون درباره مرگ البغدادی منتشر نموده، نمی تواند مرگ رهبر داعش را ثابت کند.

وی گفت: برای اثبات این ادعا احتیاج به شواهد جدی تر وجود دارد، در ویدئوهای منتشر شده می بینیم که نیروهای ویژه چند نفر را محاصره نموده و سپس انفجار رخ می دهد و عملیات خاتمه می یابد و همه چیز تمام می گردد و مخاطب نمی داند که این اتفاق کجا و علیه چه کسی اتفاق افتاده است.

  • آمریکا برای جبران شکست مرگ البغدادی را کلید زد

سیمون باغداساروف رئیس انستیتو خاورمیانه روسیه معتقد است که آمریکا برای جبران شکست خود در سوریه، از مرگ البغدادی توسط نیروهای آمریکایی سخن گفته است.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام نمود که توافق روسیه و ترکیه برای عقب نشینی نمودها از مناطق مرزی سوریه با ترکیه واشنگتن را دچار سرخوردگی کرد.

  • ماجرای هیجان انگیز کشته شدن رهبر داعش و پرسشی که گم شد؛ ترکیه

باغداساروف همچنین به شروع کار کمیته قانون اساسی سوریه اشاره نمود که دستاورد مهم تروئیکای آستانه شامل ایران، روسیه و ترکیه بود.

کارشناس روس با بیان اینکه کمیته تحت نظارت سازمان ملل در ژنو فعالیت خود را شروع نموده است، گفت: روند حل و فصل سیاسی سوریه شروع شده است و آمریکا و متحدانش از پیشرفت این روند احساس انزوا و شکست می نمایند و به همین دلیل واشنگتن عملیات قتل البغدادی را عنوان کرد تا بتواند افکار عمومی را منحرف کند.

وی معتقد است که داعش را در سوریه همکاری های گسترده روسیه و ایران با دولت سوریه از بین برد و اگر چنین تعاملی نبود آمریکا توانسته بود با یاری این گروه تروریستی و سایر گروه هایی که از سوی غرب مبارزان راه آزادی در سوریه نامیده می شدند حکومت سوریه را سرنگون کند.

در مجموع مقام ها و کارشناسان روس معتقدند که مرگ البغدادی همانند مرگ بن لادن که آن هم گفته شد توسط نیروهای ویژه آمریکایی در یک عملیات خارق العاده اجرا شده است در واقع ترفندی است تا بر وجهه آمریکا در عرصه جهانی بیفزاید.

بعضی دیگر نیز با استناد به فیلم های هالیوودی مدعی هستند که شاید این تئوری درست باشد که سرنموده تروریست ها در واقع سربازانی آموزش دیده هستند که پس از اتمام ماموریت، به یک باره از سوی حامیان واقعی آنان اعلام می گردد که در یک عملیات سری توسط نیروهای ویژه کشته شده اند و دیگر کسی نباید به دنبال آنان باشد تا واقعیت و دلایل پیدایش آنان برملا گردد.

شاید به همین دلیل است که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی گفت: سرنموده گروهک تروریستی داعش ساخته دست خود آمریکایی ها بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "روسیه از مرگ البغدادی مطمئن نیست ، دلایل مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از مرگ البغدادی مطمئن نیست ، دلایل مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید