قاشق هوشمندی که طعم غذا را افزایش می دهد!

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، شاید باورکردنی نباشد، اما می توانید با قاشق هوشمند و جدید موسوم به اسپون تک طعم غذا هایی را که می خورید چند برابر کنید. این قاشق هوشمند به خوراکی ها طعمی مضاعف می دهد، اما چگونه؟

قاشق هوشمندی که طعم غذا را افزایش می دهد!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، گاهی اوقات، برخی از مواد غذایی در حدی که انتظار می رود خوش طعم نیستند، اما به نظر می رسد راه هایی برای حل این مشکل وجود دارد.

قاشق هوشمند اسپون تک می تواند یک بار الکتریکی ملایم روی زبان ایجاد کرده و طعم خوراکی ها را بهبود ببخشد. این قاشق جذاب دارای طراحی مدرن و زیبایی است. قاشق مذکور، در گزینه های کلاسیک سفید و سیاه طراحی شده است و دارای دو الکترود است، یکی در پایین دسته و دیگری در کاسه قاشق. این سنسور ها به شما کمک می کنند تا زبان شما را در برابر احتمالات جالب طعم بیدار کند.

برای درک چگونگی عملکرد اسپون تک جالب است بدانید که زبان انسان می تواند چند طعم را همزمان حس کند، برای مثال شیرین، شور، ترش، تلخ. گیرنده های چشایی درون غده های چشایی هنگام غذا خوردن فعال می شوند و اطلاعات دریافتی آن ها را به مغز می فرستند؛ و در نهایت، این مغز است که آخرین تصمیم را در مورد نحوه درک ما از عطر و طعم می گیرد. این تصمیم نهایی همچنین تحت تأثیر سایر سیستم های حسی مانند بینایی و بویایی است. البته که تجربیات گذشته غذا و گرسنگی نیز در ادراک طعم نقش دارند.

اکنون اسپون تک چه می کند؟ این محصول از لوازم الکترونیکی پیشرفته همراه با محرک زبان و مغز استفاده می کند تا یک تجربه غذایی شگفت انگیز را برای شما رقم بزند. همانطور که اشاره کردیم، این قاشق تقویت کننده طعم شامل دو الکترود است. هنگامی که غذا با الکترود موجود در ظرف قاشق تماس پیدا می کند و انگشت شما الکترود روی سنسور دسته را لمس می کند، جریان الکتریکی ملایمی از طریق غذا عبور می کند. این جریان به دهان، زبان، جوانه های چشایی و گیرنده های چشایی موجود در قسمت چشایی شما می رسد.

وقتی چراغ LED روی دسته روشن می شود فرایند کار در حال انجام است. گرچه متوجه جریان نخواهید شد، اما متوجه خواهید شد که غذای شما چقدر عالی است. چگونه این اتفاق می افتد؟ جریان الکتریکی جوانه های چشایی را در زبان شما تحریک می کند، به آن ها و مغز شما اجازه می دهد تا عطر و طعم بهبود یافته را درک کنند.

این دستگاه احتمالاً می تواند به کسانی که مشکل چشایی دارند و از بیماری هایی مانند زوال عقل، آلزایمر و حتی کرونا رنج می برند کمک کند تا مشکل چشایی را حل کنند.

منبع: انتخاب

به "قاشق هوشمندی که طعم غذا را افزایش می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاشق هوشمندی که طعم غذا را افزایش می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید