خبرنگاران شروع فعالیت اصناف با ریسک متوسط از فردا

به گزارش وبلاگ توسعه دهنده ها، رشت - خبرنگاران - استاندار گیلان با بیان اینکه اصناف با ریسک متوسط از فردا دوشنبه اول اردیبهشت ماه دوباره فعالیت خود را شروع می نمایند، گفت: مشاغل با ریسک متوسط همچون پاساژها و مغازه هایی که در بازارهای مسقف قرار دارند، می توانند تا ساعت 18 هر روز فعالیت نمایند.

خبرنگاران شروع فعالیت اصناف با ریسک متوسط از فردا

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به نقل از ارسلان زارع روز یکشنبه پس از جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رییس جمهور افزود: مشاغلی که در زمره رسته های شغلی با ریسک متوسط قرار دارند با رعایت همه پروتکل های بهداشتی از فردا (اول اردیبهشت ماه) فعالیت خود را شروع می نمایند اما اگر در این مکان ها، شغل پرخطری باشد و امکان تجمعات انسانی را فراهم نماید؛ همچنان تا اطلاع ثانوی بسته می ماند.

وی اظهار کرد : به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و البته در کنار همکاری خوب مردم و کوشش کادر درمانی، تعداد افراد بستری شده ناشی از کرونا در بیمارستان های گیلان نسبت به نیمه اسفندماه سال گذشته به یک ششم رسیده است اما کاهش شمار مبتلایان به معنای نابودی ویروس کرونا نیست.

وی با اشاره به جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که امروز با ریاست رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، توضیح داد: طی جلسه امروز مقرر شد در ماه مبارک رمضان که پیش رو داریم؛ اماکن مقدس و مساجد کشور به منظور جلوگیری از تجمعات، تا نیمه اردیبهشت ماه همچنان تعطیل باشند و در جلسات بعدی ستاد ملی مدیریت کرونا، برای نیمه دوم اردیبهشت تصمیم گیری خواهد شد.

زارع بازگشایی مدارس را از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز ذکر و گفت: با توجه به تصمیمات این جلسه، کلاس های درس همچنان به صورت غیرحضوری بوده و آموزش به صورت مجازی، استمرار دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: علاوه بر مقطع کارشناسی، کلاس های مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت غیرحضوری تشکیل می گردد و تنها در مقطع دکتری، کلاس های حضوری دایر است.

وی بیان داشت: بر اساس مصوبات جلسه امروز مرخصی زندانیانی که آزادی آنان برای جامعه خطرآفرین تلقی نمی گردد، ادامه دارد و آنان می توانند در کنار خانواده خود حضور داشته باشند.

وی با اشاره به سیاست حمایتی دولت مبنی بر اعطای وام قرض الحسنه یک میلیون تومانی به همه یارانه بگیران در صورت تمایل این افراد، گفت: ممکن است بعضی یارانه بگیران دارای چک برگشتی باشند که مقرر شد این مسئله در ارائه تسهیلات مذکور لحاظ نگردد.

استاندار گیلان همچنین به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا برای اعطای تسهیلات به صاحبان آن دسته از مشاغلی که به سبب شیوع ویروس متضرر شدند و چک برگشتی دارند، اشاره و افزود: مقرر شد از محل 75 هزار میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده برای این امر، به صاحبان این مشاغل که کارگری را اخراج نکرده باشند نیز تسهیلات کم بهره با سود12 درصد پرداخت گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شروع فعالیت اصناف با ریسک متوسط از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شروع فعالیت اصناف با ریسک متوسط از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید