صنایع دستی

اشیای سفالی موزه سفال ابرکوه شناسنامه دار شدند

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، اشیای سفالی موزه سفال ابرکوه شناسنامه دار شدند.

5 فروردین 1400

جاهای دیدنی اصفهان در تعطیلات چند روزه

اصفهان جاذبه های دیدنی و تاریخی معروف و جهانی دارد که سالانه گردشگر های خارجی زیادی از آنها بازدید می نمایند. ما در این مطلب سعی میکنیم به بعضی از جاهای دیدنی اصفهان اشاره کنیم.

23 اسفند 1399

نمد شهرکرد به دنیا معرفی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: معرفی و عرضه نمد شهرکرد به نقاط مختلف کشور و دنیا در دستور کار این اداره کل واقع شده است.

29 خرداد 1399

تپه تاریخی پوئینک در حال کاوش است یا تخریب؟

تخریب پوئینکمسوولان میراث فرهنگی می گویند باستان شناسان در حال کاوش در محوطه باستانی پوئینک هستند، با این حال، دوستداران میراث از تخریب پوئینک در این تپه خبر می دهند که به گفته آن ها بعضا با نام جعلی کاوش انجام می شود. در این میان، صحبت های پیشین مسوولان...

24 خرداد 1399

مهارت ساختن و نواختن دوتار ایرانی جهانی شد

معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: با تایید کمیته میراث بشری ناملموس، پرونده مهارت ساختن و نواختن دوتار ایرانی در فهرست میراث ناملموس یونسکو به ثبت جهانی رسید.

7 بهمن 1398

طرح تشکیل کمیسیون میراث فرهنگی در کمیسیون فرهنگی مجلس رای نیاورد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بررسی های جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد: در بررسی های جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس، طرح تشکیل کمیسیون تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رای نیاورد.

20 دی 1398

نخستین اقامتگاه بوم گردی در بشاگرد راه اندازی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان بشاگرد، راه اندازی می گردد.

2 آذر 1398

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان شد

در حکمی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فریدون فعالی که پیش ازاین سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان بود به عنوان مدیرکل استان منصوب شد.

15 آبان 1398

بازدید میدانی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از یک مجموعه گردشگری ملایر

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به استان همدان سفر کرده است، با حضور در شهر ملایر از مینی ورلد ملایر بازدید کرد.

7 آبان 1398

سرنوشت نورمهال اندر خم یک کوچه

فاطمه کاظمی- همدان ـ خبرنگار :چالش نورمهال وارد 2 سالگی خود شده اما وضعیت آن هنوز تعیین تکلیف نشده است.

6 آبان 1398

معاون رئیس جمهوری: یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یادروز حافظ فرصتی است تا بار دیگر در اندیشه های ژرف او بنشینیم، دریچه عقل و دل را از پرتو انوار درخشان اندیشه و تفکر والای او سیراب کنیم و ریزه خوار سفره معرفت و عشق شویم.

18 مهر 1398

دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق برگزار گردید

با قرار دریافت خوزستان در جمع برترین استان های برگزارکننده، دومین شب فرهنگی خوزستان با حضور گسترده مردم در برج میلاد برگزار و پایتخت، شکوه خوزستان را به تماشا نشست.

6 مهر 1398

سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی یک فرصت بی نظیر است

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی یک فرصت بی نظیر برای همه هنرمندان و فعالان صنایع دستی در سراسر کشور است.

2 مهر 1398

کشف سنگ مزارهای تاریخی در محله دوشنبه ای بافت تاریخی گرگان

معاون میراث فرهنگی استان گلستان از کشف سنگ مزارهای تاریخی در محله دوشنبه ای گرگان اطلاع داد و گفت: این سنگ قبرها هنگام بهسازی بافت تاریخی گرگان (استرآباد) کشف شد.

2 مهر 1398

آنالیز مسائل سرمایه گذاران بخش گردشگری نقده

با حضور معاون هماهنگی امور مالی استانداری آذربایجان غربی، مسائل تعدادی از سرمایه گذاران بخش گردشگری شهرستان نقده آنالیز شد.

1 مهر 1398

بازدید سفیر ایران از نمایشگاه بین المللی فاین کرفت پاریس

سفیر کشورمان در فرانسه با حضور در بخش ایران چهارمین دوره دوسالانه نمایشگاه بین المللی فاین کرافت از آثار 10 هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه بازدید کرد.

28 شهریور 1398

دومین نشست میراث فرهنگی و توسعه فضاهای شهری برگزار می شود

دومین مرحله از سلسه نشست های تخصصی میراث فرهنگی استان تهران با موضوع میراث فرهنگی و توسعه فضاهای شهری روز چهارشنبه 17 بهمن ماه 97 در سالن همایش های موزه فرش برگزار می شود.

27 شهریور 1398

شروع عملیات احداث تأسیسات خدماتی و اداری در شهریری مشگین شهر

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از شروع عملیات احداث تاسیسات خدماتی و اداری در پایگاه ملی شهریری مشگین شهر اطلاع داد.

27 شهریور 1398

ابلاغ مراتب ثبت خانه کرمی شیراز به استاندار فارس

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه ای به استاندار فارس، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی خانه کرمی در این استان را به او ابلاغ کرد.

26 شهریور 1398

اردبیل آماده مبادله گردشگر با کشور ترکیه است

در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل و معاون امور عمرانی استاندار با مدیرکل فرهنگ و توریسم استانبول برای مبادله گردشگر فی مابین اردبیل و ترکیه تاکید شد.

25 شهریور 1398
تعداد: (25)